Avatar uživatele
ivysek

Kolik stojí kWh? Stačí odhadem. Klasická domácnost, žádný levný noční provoz, Praha. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podle poslední faktury, kterou jsem ted zkoukla, je to v Praze 5,50 Kč/kWh. Cena je včetně DPH, čili cena fakturační a konečná.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivysek Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Děda Louda

U plynu je taky k vlastní spotřebované energii připočíst stálé poplatky, jež zčásti určuje dodavatel (stejně jako cenu za odebranou energii) a další stanovené úředně.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

ach vy malověrní, proč hned pusince dáváš nominaci? dyť nevíš, jestli odpovídá správně. Co jsem si to zjišťoval (jedná se pouze o odhad), vychází to na 5,20Kč. ten tvůj „levný noční provoz“ vyhází na 2Kč.

Doplním mosoje-ještě jsi zapomněl zmínit, že jsou různé druhy jističe a někde se cena může vyšplhat i nad 5000Kč

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak jo, ale nezapomeň k tomu připočítat platbu za jistič a pevnou platbu . Dělá to tak kolem 200 Kč za měsíc ať máš spotřebu elektriky jakou chceš, klidně žádnou!

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jaká otázka taková odpověď. Pevná platba je tarifikována podle zvoleného tarifu.
Vzal jsem to co platím já. 144 Kč za jistič a 60 Kč pevnou platbu, celkem 204 Kč / měsíc. Korunové rozdíly neřeším, stejně se to mírně liší dodavatel od dodavatele a distributor od distributora.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek