Avatar uživatele
filius

Kolik stojí daňové přiznání FO?

Jsem drobný živnostník, za minulý rok mám vystaveno 75 fakturu, v průměru 15 bankovních operací měsíčně (nepočítám výběry z bankomatu). Jaká je podle Vás adekvátní cena za papíry pro FÚ, socku a zdravku? Kamarád mi nabízí cenu 3 000 Kč. Je to podle Vás odpovídající?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Cena je spíš na nižší hladině proti tomu, za kolik se dnes účto platí. Stahovala jsem si nedávno přehled cen za účetnictví a docela mne jejich výše překvapila. Pokud nevedete podvojné účetnictví a neplatíte DPH, tak řádek účetního případu stojí 15,– Kč. Vy jich máte za rok cca 255. Už jenom toto zaúčtování Vás vyjde na více, než co po Vás chce známý. Daňové přiznání se podle náročnosti účtuje za 1500 – 5000 Kč. Známý po Vás chce zhruba polovinu částky, kterou by si měl správně účtovat.
Také jsem letos dělala přiznání známé a řekla jsem si jenom za jeho vyhotovení 500,– Kč. Byla v šoku, protože za stejnou práci rok před tím platila právě těch 1500,– Kč. Tři tisíce, to je hodně dobrá cena.

Doplňuji:
K pokutě ještě informace, že v televizi minulý týden byla veřejně sdělena zpráva, že ještě týden po termínu posledního dne k podání přiznání bude v letošním roce brán jako období, za něž FÚ pokutovat ani jinak postihovat daňové poplatníky nebude.
Sice mi to připadá od FÚ nepochopitelná laskavost vůči nepořádníkům, ale jedny takové mám také ještě na stole.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Omlouvám se, ale myslím, že je trochu pozdě na tuto otázku, když daňové přiznání mělo být podáno letos nejpozději do 2.4., takže k ceně připočítejte navíc ještě pokutu od FÚ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Keprk

Je to vcelku adekvátní cena, kterou si říkají všichni. Dá se však občas pořídit i levněji…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lucik_k

Podle mě záleží na tom, v jakém stavu máte účetnictví. Já mám například vše ve fakturačním systému, výdaje dělám paušálem, zálohy platím včas a v předepsané výši.. takže pak je pro mě daňové přiznání a přehledy záležitostí jedné, max dvou hodin. Jinak tuším, že je tu ještě 5 dní bez pokuty na podání přiznání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek