lukaslauer

Kolik stojí aipad, tablet nebo notebook???

Nevíte někdo kolik stojí aipad, tablet nebo notebook.Dík za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Bedy

Měl jste na mysli iPad (ne aipad). iPad je normální tablet, jen používá jiný operační systém, je kvalitnější a taky to má opravdu značku. Tomu taky odpovídá vyšší cena.

Jiné tablety se dají pořídit od 1500Kč až po nějakých 80 000Kč
Tablety s cenou do cca 5000Kč bych ani nekupoval, protože to jsou hodně drahá zrcátka nebo prostě hračky, které opravdu toho mnoho nevydrží, výkon mají mizerný, časem se sekají, jsou pomalé.

Solidní tablet koupíte tak kolem těch 7000Kč (například Blackberry PlayBook).
Tablety nad 10 000Kč mají často operační systém Windows, který je v mnoha ohledech lepší, než Android a tyhle tablety jsou opravdu tablety, které prostě něco vydrží, nejsou všudemožně ošizené, často mají bohaté příslušenství, jsou „profesionální“.

Tablety pak nad 30 000Kč to je opravdová špička nebo to jsou odolné tablety – pro použití do terénu, nevadí jim déšť, nárazy apod. Takové tablety má třeba policie v autech.

Cena taky závisí na

  • velikosti tabletu – jestli to je malý 7palcový či větší 10palcový
  • značce – rozdíl laciné značky jako Yarvik, Prestigo nebo dražší Asus, Acer, BlackBerry, Apple
  • použitém operačním systému – Android je v levných, iOS, Windows a RIM je v dražších kvalitnějších
  • výbavě – jestli tam je i 3G modem nebo přiložená klávesnice apod.
  • výdrži baterky – záleží na počtu článků – levné tablety mají výdrž 2– hodiny(1článek), dražší pak třeba 11–12 hodin(6článků)

Co se týká notebooků, tak tam ty ceny startují na nějakých 4000Kč u tzv. netbooků – to jsou malé notebooky (velikostně téměř jako tablety), které mají velikou výdrž (klidně 10hodin), ale opravdu slabý výkon – jsou určeny pro kancelářskou práci nebo studentům na zápisky, tvorbu prezentací nebo pak nějaké to brouzdání po netu.
Pak máme standardní notebooky, výkonostně jsou na tom úplně jinde, co se týká výdrže, záleží na ceně – levnější mají výdrž třeba jen 3 hodiny, dražší (kolem 16000Kč) pak třeba 8 či více hodin. Samozřejmě jsou i větší a těžší.
Další skupinou jsou ultrabooky – ty jsou mimořádně tenké, jsou lehké, mají velkou výdrž baterie, ale oproti netbookům jsou stejně velké jako klasické notebooky – ceny jsou ale kolem 30 000Kč

Pak tu je ještě jedna skupina – a to ta nejlevnější – to jsou tzv. smartbooky – ty mají spíš blíž k tabletům – odpovídá tomu vnitřek – tedy malý výkon – ještě menší jak u netbooků (oproti netbookům mají mobilní a tedy méně výkonný ARM procesor jako tablety) výdrž baterky tomu taky odpovídá – 3–5 hodin nejvýš a nemají standardní operační systém jako mají netbooky (tedy Windows, Ubuntu apod.) ale mají mobilní OS – tedy zpravidla Android, lze narazit i na WIndows CE.
Narozdíl od tabletů ale zpravidla nemají dotykovou obrazovku, ale mají klávesnici.
Cena kolem 2 000Kč, často se to dá koupit jen na Aukru a podobných serverech. V běžných elektrách to neprodávají – smartbooky jsou často nekvalitní (podobně jako ty levné tablety) a dnes už o ně zájem moc není.

Další odpovědi
Podvodnik12

Záleží na tom jaký. Tablety, notebooky, mobily,… jsou různé. Jeden notebook může mít mnoho funkcí a být vymakaný, ale také stát spoustu peněz. Méně kvalitní stojí méně. Podívej se na nějaké stránky, kde prodávají elektroniku a tam si můžeš zjistit, jaký typ kolik stojí.

terry

Co to je za hloupou otázku?
Stojí od cca 2 000 kč do cca 40 000 Kč.