Larissa

Kolik stojí a kde se dá sehnat už vycvičený labrador?

Aby zvládal už povely a tak. Nemusel by být cvičený pes pro slepce, jen prostě tak nějak normálně…

Nejlepší odpověď
anonym

Nedovedu si představit z jakého důvodu by měl někdo prodávat vycvičeného psa.Specializovaným výcvikem se zabývají odborní cvičitelé-profesionálové a pejska cvičí na míru pro někoho,kdo si z různých důvodů (tělesně nebo mentálně postižení)psa nemůže vycvičit.Jedná se o velmi nákladnou činnost.Tak nějak normálně jak píšeš,je spíše vychovaný pes se základní poslušností,kterou by u labradora měl zvládnout i začátečník.Pokud si na to netroufáš,můžeš navštěvovat cvičiště,kde ti pomohou.Pokud nechceš psovi věnovat dost času na jeho výcvik,raději si psa ani nepořizuj.Někdy se může stát,že z různých důvodů musí někdo umístit dospělého psa(stěhování,roz­vod,práce v zahraničí atd.)a inzeruje aby nemusel pes skončit v útulku.Když na takovou příležitost natrefíš,nebude ti pejsek asi dělat takovou radost jako když si spolu prožijete společně strávené příjemné i horké chvíle při jeho výchově.Takový pes může mít i různé nectnosti nebo zdravotní problémy,což nemusí na první pohled poznat ani odborník a nikdy nebudeš vědět,co všechno má pes za sebou,jaké má zkušenosti.U la­bradora by neměl být až takový problém se změnou majitele,ale dospělý pes je prostě dospělý pes…:D

Další odpovědi
Drap

Od nějakého chovatele, nejlépe asi přes inzerát. Nějak normálně vycvičený pes ? Co to je ? Neuvádíš jakou zkoušku by měl mít, co by měl všechno umět atd. Podle původu může být cena cca 10,000 – 150,000 Kč. U speciálního výcviku i vyšší

samicek333

Kupovat vycvičeného psa je podle mě hloupost. Pes se pracně naučí hodně povelů, pak si ho koupí nějaká rodinka, která by neměla čas na to ho učit, takže by neměl ani tolik pozornosti a pes by se pak trápil, už jen kvůli změně majitele.
Myslím, že je lepší koupit štěně, které si sami vychováte, pár základních povelů zvládne každý a je na to hodně stránek. Mezi zákl. povely se počítají: sedni, lehni, ke mně, k noze a zůstaň. Tohle naučíte většinu psů do měsíce.