Minas

Kolik stálo postavit Prazšké metro ?

Zajímalo by mě kolik stálo pražské metro, jak výstavba prvních stanic tak i dnešních, celkově chci znát celek díky

Odpovědi
Pepa25

Sčítat to nemá smysl, koruny v 70 letech a nyní jsou nesrovnatelé.
Ceny jsou na metroweb.cz → jednotlivé linky → jednotlivé úseky (příklad v odkazu)

Zdroj: http://www.me­troweb.cz/metro/sta­nice/linka_b/1B­.htm

Nendak

Hoooooooooooo­oooooooooodně. 😁:-D

gecco

No – netuším, k čemu ti taková data budou – vzhledem k poměrně velkému rozdílu mezi hodnotou Kčs (v roce 1968, kdy se cca začalo metro budovat) a Kč dnes…
😉
Ale třeba prodloužení trasy A (poslední otevřený úsek) stálo cca 20 mld. Kč a jde o 4 stanice a délku cca 6100 m.

lexx

doplnil bych otázečku: kdo to financuje ? a z jakých peněz ?

honza19hk

financuje to stát z veřejného rozpočtu.