AmazedWolf

Kolik slov průměrně zná dospělý člověk ?

Nejlepší odpověď
gecco

Záleží na vzdělání dotyčného, na prostředí, v němž žije (společnost) a na tom, jak jazyk používá.
Udává se, že průměrný Čech aktivně používá cca 5–10 tisíc slov, rozumí (pasivní znalost) zhruba 5–6 x vyššímu počtu.

Další odpovědi
anonym

Kdo nerad čte nemá slovní zásobu jako ten,který čte víc a pak záleží na použití a využití.

Mozeq

To ti asi nikdo neřekne :D. ale jestli čeština má 250 – 300 tisíc slov, tak počítám tak 200 tisíc by mohl průměrný člověk znát. Když beru jen česká slova…