Kolik slov ma cestina ? -iv-

Nejlepší odpověď
Berušinka

Hóóódně =), máme krasný jazyk. V angličtině nemůžeme říct jablíčko nebo jablíčíčko či tak něco, tam jen „malé jablko“. Myslím, že v tomhle jich máme proto víc.

Další odpovědi
chudst

Jak rika Berusinka; presny pocet neni mozne urcit, nicmene zakladnich slovnich korenu ma cestina 300 000.

pokazdejinak

  • iv- kam vy na ty otázky chodíte? :) vždycky se kochám…

a chudst kam na ty odpovědi chodíte… vy snad víte všechno! chjo :)

rynek878

Kolik má čeština slov?
To nelze bohužel určit úplně přesně, protože je to jazyk živý a neustále se vyvíjí.
Můžeme vycházet z toho, kolik slov je zachyceno ve slovnících, ale stále se spíše
pohybujeme v odhadech:
Náš největší slovník, Příruční slovník jazyka českého, obsahuje 250 000 hesel.
V devíti svazcích zachycuje i slova, která dnes zná už málokdo. Na druhé straně
neobsahuje slova jiná, obecně známá, například vulgarismy. Byl postupně vydán
v letech 1935–1957.
Čtyřsvazkový Slovník spisovného jazyka českého obsahuje kolem 200 000 hesel a je
trochu mladší: z let 1960–1971.
Ale náš jazyk, to není jen spisovná mluva! Musíme sem zahrnout širokou a pestrou
paletu expresivních výrazů, nemusí to být jen ony zmiňované vulgarismy, dále
obecnou češtinu, slangové výrazy, slova přejatá/přejímaná z cizích jazyků, odbornou
terminologii nebo dialekty.
Proto existuje poměrně nový Slovník nespisovné češtiny se 12 000 hesly v 1. vydání
z roku 2006. A konečně velkého ohlasu se dočkal i Šmírbuch jazyka českého Patrika
Ouředníka, 2005, obsahující přes 16 000 výrazů z oblasti argotu, slangu a vůbec
„nekonvenční, okrajové češtiny“, používané v období let 1945–1989.
viz link:

Kolik lidí mluví česky?
Česky mluví zhruba 11,5 milionů lidí, z toho přes 10 milionů v České republice.
V důsledku několika vln vystěhovalectví během posledních 150 let používají češtinu
všude po světě i desetitisíce emigrantů a jejich dětí.

Zdroj: http://app.edu­.cz/kvo/d/733/;jses­sionid=4BAE60F7B5AF­DC645656A5CFCC53363B­.t1

anonym

Pokazdejinak , ja uz to tady psala , ze Chudst je asi mimozemstan 🙂 Ja ho uplne miluju , skoda jen , ze je o 100 let mladsi , nez ja. Otazku se snazim najit takovou , aby na ni Chudst mohl odpovedet : Nevim !! To bude muj jeden z nejstastnejsich dnu v zivote. 🙂 -iv-

pokazdejinak

:))) já nemám slov :)

anonym

🙂