bolak

Kolik si vydělaj báby na kase na dýšku?

Třeba Kaufland, Glóbus a tydlety letiště?
Já slyšel, jaký že jsou to chudáci, že dělaj 12ky a i o vejkendech a o svátcích, a že jim řetězce platěj minimální mzdu, ale když tak koukám, že bábě lidi nechávaj k nákupu i pětikačku, a projde jí tam 50 lidí do hodiny, tak na tom snad nemůžou bejt zas tak špatně ne?

Nebo znáte někoho kdo dělá v hypermarketu na kase a máte informace z první ruky?
Doplňuji:
MadAnnie: Ruku na srdce, nohou do jater, já nechám třeba i desetikačku. Když to stojí 190,– prostě dám dvoustovku a odcházím, páč nemám rád drobný.. nesnáším jak to cinká v kapse, připomíná mně to čerta a mikuláše.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vím, tak počty lisdí, které nechají v supermarketu dýško, je minimální. Takže se to ani jako výdělek počítat nedá. Častější jsou případy, kdy pokladní prodělá a doplácí to ze svého.

Další odpovědi
anonym

Bolaku, včera mi pokladní vyplácela o stokorunu z nákupu víc, než měla. Byla pěkně podrážděná, když jsem jí řekla, aby si to přepočítala ještě jednou. Nakonec se divila, že jsem za její asi 45 letý život první člověk, který ji upozornil na chybu ve svůj neprospěch. Práce s penězi není žádná „sranda“. Dýško dávají většinou lidé, kteří si toho jsou vědomi. Osazenstvo prodejen se dělí o manka. To znamená, že za zlodějny na prodejně někdo platí ztráty. Těm „bábám“ u kasy není rozhodně co závidět. A to jsou ještě řetězce, kde ty „báby“ – ten výraz se mi hodně nelíbí – při své směně ještě doplňují zboží a pečou pečivo.
Sedět za kasou? Náramná legrace. Jen to chce si to vyzkoušet. Někdy zkus pozorovat v jakém tempu a při jakém soustředění musí zvládat opravdu dobře počítat peníze.

www

Podle zkušeností kamarádky, která dělala tuto práci v Albertu, tak nula nula prd, spíše mnoho problémů, mzda min. a kontrola za kontrolou. Pak ale následovala nekompromisní srážka z platu, takže nula od nuly pošla a pryč z podobných kšeftů, byť by byla tato částka i zajímavá.
Doplňuji:
Kontroloři využívali těch nejnemožnějších a nesmyslných fíglů, aby kasírky nachytali za každou cenu.

Luky2331

Práci v obchoďáku nikomu nezávidím,je to pěkná otročina a buzerace za otřesný peníze. Dneska tu kačku dýška nechá málokdo. Navíc každý druhý platí platební kartou. Pro představu tyhle řetězce platí 45–60/hod . Hrůza

briketka10

prodávala jsem CD, PC hry, DVD, Video kazety a různé doplňky..
12 hodinové směny v Globusu dlouhý krátký týden, ceny byly 99, 199, 299, všechny až do 599 i 899,– Kč chodily jsme si stále do dozoru pokladen pro koruny, ale spoustu lidí a to nelžu nám nechávalo dýžko tu kačku i víc, když měli větší nákup, chodili tam stálí zákazníci a nakoupili i za 5,000,–Kč tak nám nechali i dvacku nebo přinesli kafe, voňavky – testery, že jsme jim objednali zboží apod. poradili s nákupem, hudbou pro někoho s dárkem..
všude je to jiné, ale v potravinách na pokladně těm paním tu jejich rachotu nezávidím dnes mají přidáno, ale za jakou cenu :(
Doplňuji:
ad ocko – neviděla jsem nikdy péct prodavačky pečivo to dělají jen vyučení pekaři v pekárně mají na to oddělenou místnost mimo provoz pokladen a ostatního prostoru, vládne tam přísná hygiena, tak je to i s masem, kde mají bourači masa svou provozovnu a prodavačky následně i pulty..

Mapel

Na jedné soukromé prodejně v okresním městě bylo za den někdy i 15,–. A ty movitější zákazníci nedali vůbec nic. Spíš ta babka, který se poradilo. A někdy se podařilo i manko. Takže za měsíc asi tak stovka.

david22

Nevím, kde jste pracovali vy, ale když já jsem dělal brigády v supermarketech (Tesco, Kaufland), tak jsme musely dýška odevzdat. Naopak, pokud jsme měli manko, tak doplatit ze svého ☹
Neznám horší brigády, než na pokladně.

MadAnnie

Lidi nechávají dýška jak kdy. Já osobně jsem pracovala v oděvech pro vyšší sortu paniček. Většina oděvů končila částkou 9. Každá z paniček si nechala tu korunu vrátit! Jenom zcela výjimečně se stalo, že mi někdo něco nechal. Když bylo za tržbu 20tis 10 Kč dýška, tak to bylo moc.
A dejte si ruku na srdce, kdo z Vás nechá korunu v obchoďáku? A přitom jaký je to rozdíl než servírka za barem, které necháte třeba i dvacku…

Lucijej

Před lety jsem byla u jednoho řetězce na brigádě a dýška jsme si nesměli nechávat. Každá kasa měla svoji kameru a ostraha hlídala, aby pokladní nedala korunu stranou. Takže asi tak…

mojitek

Bolaku,práce na kase není žádný peříčko.Máte zodpovědnost za peníze že Vám nebudou chybět při uzávěrce,nškde děláte i 12ky,pomalu si nemůžete zajít na wc. Všimněte si třeba že v Intersparu to dělají snad jenom samý ukrajinky ,takže s platem se ty firmy asi nepřetrhnou, ty dýška ani nestojí za řeč a hodně protivných zákazníků kteří si potřebují někde vylít zlost -to by mi za ten mizernej,skoro minimální plat fakt nestálo.

jmhad

zajímavý názor a pohled na věc od boláka.Nebylo by lepší si to jít zkusit?