Stingo

Kolik si účtují účetní za vypracování daňového přiznání pro OSVČ?

Ať napíše ten, kdo to platil a může říct kolik…

Nejlepší odpověď
Drap

Cena je dohodou. U každého účetního je to jinak. Také bude záležet na oboru podnikání na množství dokladů a tak podobně.
Musíš se zeptat u konkretních osob.

Další odpovědi
gecco

Neexistuje žádný závazný ceník, kterým by se účetní (či daňoví poradci) museli řídit – vždy je to otázkou dohody (nabídky a poptávky) – podle náročnosti práce a třeba i ´renomé´ nebo vytíženosti daného člověka.
_____________­________________________­___
Sice ti to bude k ničemu (protože nedokážeš definovat, o kolik práce a znalostí šlo), ale skutečně vím o případech od ´zadarmo´ po statisíce korun…
😉
Zhruba se můžeš ´odpíchnout´ od hodinové sazby účetní/poradce – od cca 150,– do cca 5000,–…
😉

Hans51

Otázka je nevhodně položená. Pokud by Vám napsal někdo, kdo platil a může říct kolik (jak žádáte), stejně to pro Vás nebude relevantní informace, protože nevíte, nakolik bylo zpracování přiznání složité, jestli není uzavřena smlouva o poskytování služeb daňového poradenství, mohou to být známí, kteří si mezi sebou jistě domluví cenu nižší… Faktorů ovlivňujících cenu je velké množství.

Doporučím obeslat nějaké Vámi vybrané poradce s poptávkou. Oni Vám poté jistě sdělí, které další informace budou potřebovat, aby byli schopni nabídnout Vám cenu, za kterou pro Vás daňové přiznání zpracují.

anonym

je to různé, ale pokud není moc dokladů a člověk chce, tak si ho udělá sám. navíc si myslím, že pokud by to šlo paušálem, tak je to ještě snazší.

lexx

to nelze říct generálně, jinak u trafikantky a jinak u živnostníka s obratem 10 mil.Kč ročně, každý (každá) účetní má svůj tarif, může to být pár stovek i pár tisícovek, rámcova dohoda předem

ReHu

To je různé.
Můžeš se zeptat některého účetního, cenu ti sdělí.
Já vypracování daňového přiznání mám v rámci placení vedení účetnictví.

McArthur

U mne to bylo 3000 Kč za daň z příjmů fyzické osoby, přehled pro ČSSZ a pro zdravotní pojišťovnu a protože to je daňový poradce tak v ceně byl i odklad na červen.

Cena nezahrnovala vlastní daňovou evidenci, ta se platila zvlášť.