Elly

Kolik si účtovat za úklid společných prostor paneláku?

  1. Je mi 13 a chystám si vydělat peníze tak, že budu místo nájemníků uklízet společné prostory v panelácích. Kolik bych si měla účtovat za vytření 1 podlaží + schody, okna, dveře a vchodovou část?
  2. Teta má ± roční dítě. Pracují doma (myslím že mají nějakou firmu). Kolik bych si měla účtovat za zalepování obálek a odnos dopisů na poštu? A kolik za vysávání a kompletní úklid koupelny?

Nejlepší odpověď
Pájo

Osobně bych neplatil firmu nebo brigádníka od hodiny, ale dostával by zaplaceno za hotovou práci.
Tady jsem ti něco našel:
http://www.ukli­dovesluzby-plzen.cz/uklid-panelovych-domu
pohledej ještě nějaké a snaž se z toho vyjít, cenu výrazně uprav ze začátku směrem dolů…

Problém ale vidím v tom, jestli ti ty peníze bude ochotný vůbec někdo dát.

Na domovních schůzích (u nás) se to častokrát probírá, mnohdy bez výsledku, protože řada lidí třeba společné prostory uklízet nechce (a byla by ochotná někoho zaplatit), ale najdou se zase lidé v domě, „kterým uklízení nedělá problém“ (+ mají na to čas) a ti zase vynakládání peněz ze společného fondu odmítají, protože jim to příjde zbytečné.

Když už nějaké takové rozhodnutí padne, většinou se toho chce ujmout přímo někdo z domu.

Ale tím tě nechci odradit, bez to jen jako informaci, se kterou se budeš muset vypořádat.

S tetou bych být tebou zkusil pohovořit a zeptal bych se jí přímo, jestli by za tebou popsané „služby“ něco dala. Pokud by to nebylo moc (nebo nechtěla/nemohla dát), asi bych to nijak nehrotil a snažil se hledat dál.
Doplňuji:
Myslím, že nějakých 50 až 70 Kč za byt za měsíc (mimo Prahu, v Praze cca 100,– / byt měsíčně) považuji za rozumné…

To beru jen za práci, měla bys promyslet i náklady na saponáty a čisticí prostředky!, abys nebyla ztrátová.

(názor)

Další odpovědi
ivana525

Zdravím, odměnu bych asi stanovila hodinově – určitě máte odhad, kolik vám co zabere času. Z této částky pak snadno spočítáte cenu za jedno vytřené podlaží apod. Dnes je běžná sazba za takovouto „brigádu“ mezi 60 až 80 Kč za hodinu.

Jiří Sova

U nás se na tom nedalo v domě dohodnout, takže si platíme firmu, která dělá společný úklid prostor v Praze a okolí https://ciste­nikobercu.cz/ser­vices/uklid-spolecnych-prostor/