pumpkin.25

Kolik si naúčtovat za skladné?

Dobrý den,před 4 lety jsme dovolili u nás ve stodole uskladnit nějaké věci s tím,že co si nerozeberou příbuzní dotyčného,tak je naše.Nějaké věci používáme do teď.Po 4 letech si pán vzpoměl,že u nás jsou ještě nějaké věci a chce je zpět.Kolik by jste naúčtovali takovémuto pánovi za to že 4 roky si u Vás dělal skladiště? Moc děkuji za Vaše odpovědi

Nejlepší odpověď
Alesh

To je těžký. Vy jste mu to dovolili a v té době jste, předpokládám, žádnou smlouvu neuzavřeli, bylo to na dohodu a asi na žádné částce jste se nedomluvili.
Já osobně bych to řešil tak, že bych se dotyčného, až s ním budu mluvit, zeptal, jak on to vidí, aby jakýsi první návrh udělal on, pak bych mu zmínil všechny naše ústní dohody, které jsme tenkrát udělali, nechal ho to odsouhlasit a pak eventuálně zkorigoval jeho návrh. Žádná vata z toho ale nekouká, spíš zlá krev, přeci jen jste tam ty věci nechali válet a taky jste ho nevyzvali, ať si to odveze.

Další odpovědi
Hlada

Uskladnění věci za úplatu jste si nedohodli, takže nemůžete požadovat skladné. Podle dohody jste vlastníkem věcí vy a původní majitel na ně už nemá nárok. Otázkou je, jak můžete původní dohodu prokázat.

Deli

Těžko posoudit, nevím, o jak rozměrné věci jde… Ale klidně bych si naúčtovala něco mezi 5–10 Kč za den. To je směšná částka na den, že? Ale za tu dobu… 🙂