špulka

Kolik si musim vydelat aby se mi opllatilo delat na ŽL už jsem se ptala ted písu muj dojem z toho…

Jsem celkem zklamaná co jste me odpovědeli na to kolik si musim vydelat aby se mi oplatilo delat na ŽL a hlavně že se může jednat o švarc system. Pokud bych dochazela do jednoho krejčovství , ktere by mi zadavalo jejich zakázky . :(

Nejlepší odpověď
Reuef

pokud si to neumite nikde najit ani vypocitat tak bych se radeji byt vami do takove veci vubec nepoustel

Další odpovědi
venkovan

Tak jak jsi to poprvé napsala to vypadalo, že můžeš být zaměstnancem a nebo pro tohoto zaměstnavatele pracovat na ŽL.
Takže kolik si musíš vydělt je těžké říci. Nicméně stanov kolik měsičně potřebuješ peněz jako mzdu. K tomu připočti daně, odpisy strojů, spotřební materiál, náklady na vedení účetnictví, náklady na dopravu, spoje a podobně. Když to všechno sečteš, vyjde ti kolik by za rok měl být tvůj příjem. Náklady jde také uplatnit jako paušální odpočet, ale to bych řešil až přijde čas.
Jinými slovy – pokud dáš všeobecnou otázku, přesnou odpověď se nedozvíš.
Zkus se podívat po různých organizacích které pomáhají ženám přihledání práce apod. A nebo si najdi v okolí nějakého ekonoma, který by ti zpracoval základní rozvahu tvého podnikání.
Ale střelím od oka – cca 300 tisíc Kč ročně s tím, že cca 50% jde na odměnu a 50% na náklady a měsíční odměna okolo 10–15 tisíc. Podle daní atd.

Hlada

Pokud byste docházela do jednoho krejčovství, které by vám zadávalo zakázky a jiné byste neměla, tak by to byl švarc systém jak vyšitý, takže nemá smysl uvažovat dál. Je to snadno kontrolovatelné. Jak už bylo řečeno, jestli vám činí problém najít tak základní informace, tak se do podnikání raději nepouštějte. Můžete se nechtěně dostat do vážných problémů.