Kolik si bere skladatel za složení písničky?

Nejlepší odpověď
anonym

Skladatel si nebere, ale dostává tolik, kolik má ve smlouvě. A ta se odvíjí od toho jak je dobrý, známý, renomovaný, vyhledávaný a hlavně nadaný.
Takže u amatérských kapel od pár stovek, přes hitmakera v řádech desetitisíců a za filmovou hudbu nebo muzikál i pár miliónů.
Pokud tě zajímají konkrétní sazby, stačí se obrátit na profesionální agentury.

Další odpovědi
anonym

To nevím,ale já si beru a za složení uhlí 2 stovky.
Vím,není to fundovaná odpověď,ale …

Michal Kole

Málo, nejvíce peněz z CD sebere producent, distribuce, DPH, umělci a autoři mají minimum.