jumpy

Kolik se platí soc. a zdravotní pojištění, když nejsem na úřadu práce? a nepracuji.

Nejlepší odpověď
bolak

Socku platit nemusíš, zdravotní je těch 1080 jak říká kolega.
Pokud si byl registrován na úřadě práce, musíš si od nich vyžádat potvrzení o době ukončení uchazeče v evidenci o zaměstnání. To ti normálně pošlou domu poštou. Pak musíš zajít do zdravotní pojišťovny a nechat se zařadit do kategorie osob bez zdanitelných příjmů. Pak ti řeknou kdy kde máš zaplatit a kolik, případně jim to můžeš poslat na účet.
Pozor, když jim to nenahlásíš a zapomeneš na to a někdy v budoucnu je požádáš o potvrzení bezdlužnosti, tak ti řeknou že u nich žádný dluh nemáš, ačkoliv ho tam mít budeš. Oni to nijak zvlášť řešit nebudou, ale jednoho dne ti může přijít do schránky dopis že dlužíš statisíce, vyvěsej si tě na seznam dlužníků u sebe na webu a budeš v řiti :)

Další odpovědi
Michal Kole

Minimum co jde

1080 kč

Pokud si to s něčím nepletu

Sociální pojištění stát za tebe neplatí, protože není povinné, jako zdravotní.

Zdroj: http://vzp.cz/plat­ci?segment=stat