Avatar uživatele
Radomír.cz

Kolik schodů má mayská pyramida v Tikalu (Guatemala) ?

Mayové – Pyramidy

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga před 3669 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Významným architektonickým rysem Tikalu je výška chrámových pyramid, které jsou nejvyššími stavbami v mayské oblasti. Chrám I dosahuje výšky 47,2 metru, chrám II 43,6 metru, chrám III 53,3 metru, chrám IV 69,8 metru a chrám V 57,3 metru.

Kulturní středisko pokrývalo plochu 2,5 čtverečních kilometrů. V centru bylo velké náměstí, které na západní a východní straně ohraničovaly chrámy pyramidového tvaru (Pyramida I – chrám obřího jaguára a Pyramida II) a na severu akropolis.

Největší pyramida je IV (známý také jako chrám dvouhlavého hada,) je vysoká kolem 70 m – zdroje se různí. Na málokterou pyramidu se dá vystoupat po kamenných, původních schodech. Většina z nich má vedle sebe dřevěné, často velmi strmé schodiště, trochu vratké, takže nic pro slabší povahy. Ale výhled z vrcholku pyramidy je úchvatný a skoro nic se mu nevyrovná..

Nikde jsem u těchto pyramid nenašla početr schodů. Jen poznámku, že se Mayové řidíli číslem 365. U pyramidy Chichén Itzá je uvedeno, že má 4 schodiště x 91 schodů + 1 nahoře).

Všechny stavby Mayů, byly postaveny podle mayského kalendáře. Ten diktoval přesný počet schodů a teras, každý kámen má nějaký vztah ke kalendáři. A všechny stavby musely být dokončeny do dvaapadesáti let. To bylo magické číslo starých Mayů, určené jejich kalendářem.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.buzzle.com/ar­ticles/mayan-pyramids.html&prev=/­search%3Fq%3DThe­%2BTwo-Headed%2BTikal%2Ban­d%2Bthe%2Bnum­ber%2Bof%2Bstep­s%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DIuu%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

První, některé mezi nimi a poslední. Když to chceš vědět přesně, tak mi pošli penize na účet a já tak osobně poletím a spočítám to.
Není to v nějakém vyhledávači náhodou?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek