Pokročilý

Kolik schodů má mayská pyramida v Tikalu (Guatemala) ?

Mayové - Pyramidy

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Významným architektonickým rysem Tikalu je výška chrámových pyramid, které jsou nejvyššími stavbami v mayské oblasti. Chrám I dosahuje výšky 47,2 metru, chrám II 43,6 metru, chrám III 53,3 metru, chrám IV 69,8 metru a chrám V 57,3 metru.

Kulturní středisko pokrývalo plochu 2,5 čtverečních kilometrů. V centru bylo velké náměstí, které na západní a východní straně ohraničovaly chrámy pyramidového tvaru (Pyramida I - chrám obřího jaguára a Pyramida II) a na severu akropolis.

Největší pyramida je IV (známý také jako chrám dvouhlavého hada,) je vysoká kolem 70 m - zdroje se různí. Na málokterou pyramidu se dá vystoupat po kamenných, původních schodech. Většina z nich má vedle sebe dřevěné, často velmi strmé schodiště, trochu vratké, takže nic pro slabší povahy. Ale výhled z vrcholku pyramidy je úchvatný a skoro nic se mu nevyrovná..

Nikde jsem u těchto pyramid nenašla početr schodů. Jen poznámku, že se Mayové řidíli číslem 365. U pyramidy Chichén Itzá je uvedeno, že má 4 schodiště x 91 schodů + 1 nahoře).

Všechny stavby Mayů, byly postaveny podle mayského kalendáře. Ten diktoval přesný počet schodů a teras, každý kámen má nějaký vztah ke kalendáři. A všechny stavby musely být dokončeny do dvaapadesáti let. To bylo magické číslo starých Mayů, určené jejich kalendářem.

http://translate.google.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

První, některé mezi nimi a poslední. Když to chceš vědět přesně, tak mi pošli penize na účet a já tak osobně poletím a spočítám to.
Není to v nějakém vyhledávači náhodou?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.