zdenekps

Kolik rybiček do akvária?

Chtěl bych vědět, kolik rybiček je vhodné mít v akváriu 603030? Díky

Nejlepší odpověď
Emefej

Kromě velikosti, temperamentu a nároků ryb záleží i na tom, zda jsou v akváriu rostliny, vzduchování a filtrace. Obvykle se doporučuje 1,5–2 litry na 1 cm ryby v případě, že výška těla ryby nepřevyšuje 2 cm.

Zdroj:
MAYLAND, Hans. Sladkovodní akvárium. Praha: Knižní klub 1998, ISBN 80–7176–704–2

Další odpovědi
carpediem

Jde nejen o velikost akvária, ale i o velikost rybiček:-))

Vleze ti tam více pavíoček, ale méně závojnatek:-)))

Někde jsem četla, že cca na 1litr vody má být 1cm3 rybičky:-)

Turkiš

Taky mám tak velké akvárko. Mělo by tam být přibližně 11–15 ryb. Záleží na velikosti. Když jsou menší, může jich tam být víc. Jestli tam chceš mít větší ryby, tak jich tam musí být míň, aby měli dost místa k pohybu.

Kostk@

tolik rybicek kolik by se jich veslo do šířky akvária (-----------) … dejme tomu ze ty carky jsou rybky :DD .. neumim to popsat…ale je to tak :)… ale stejne se ti jako mne casem premnozí :P :)