Tata

Kolik rukavic ?

Pomoste, jdu do tanečních a potřebuji bílé rukavičky. V ložnici praskla žárovka a není tem nic vidět. Mám tam deset párů bílých a deset šedých. Kolik musím vzít kusů rukavic abych měl jistotu, že budu mít jeden pár bílých rukavic?

Nejlepší odpověď
quentos

řekl bych, že 22 – při hodně velké smůle bych při prvních dvaceti pokusech vybral dejme tomu všechny šedé (kterých bylo deset párů, tedy 20 kusů); ta jednadvacátá a dvaadvacátá budou tedy bílé určitě.

Další odpovědi
COVERENDER

Osobně bych je teda vzal uplne vsechny a na chodbě na světle bych si vybral 😉