Zepple

Kolik prvků potřebuji znát abych mohl narýsovat trojúhelník?

Vím, že u čtyřúhelníku je to prvků 5. A u trojúhel­níku? 4? nějaké příklady?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Co si pamatuji ze školy, tak stačí i tři prvky, ne? Třeba délka dvou stran a úhel, který tyto dvě strany svírají.

Další odpovědi
mj81

Případně délku jedné strany, jeden z přilehlých úhlů a výšku trojúhelníka. Nebo délku jedné strany a oba přihehlé úhly.