Kolik protopím, když budu mít od jara do podzimu v ložnici okna dokořán?

Inspirovala mě odpověď Drapa, který má okna od jara do podzimu dokořán a má v ložnici 19 celsiů, proto se ptám, i když mi původní moji otázku nějakej chytrák zase smazal.

Nejlepší odpověď
Saiph

My bychom neprotopili nic, protože v létě netopíme.

Další odpovědi
anonym

Na tuto otázku nelze správně odpovědět, protože nevíme, jak velká je ložnice (m3), jak je vysoko do stropu, na kolik si představuješ ji mít vytopenou, čím topíš (eletrika, plyn, uhlí).
Zkrátka nesmyslná otázka.

JájsemRaibek

Nemusíš protopit o moc víc než nyní. Záleží na tom, jaký druh topení máš. Pokud třeba elektrokotel a termostat máš v obýváku, tak chladněji v ložnici, kde máš otevřená okna, nebude mít na topení vliv. Pokud máš však termostat v ložnici, tak bude topit furt, aby se dosáhlo nastavené teploty a ta díky venkovní zimě nedosáhne nastavené teploty a budeš topit a topit.
Jinak k termostatu v obýváku. Bude to mít trochu vliv, protože obývák se může z ložnice trochu ochlazovat, ale ne tolik.

Drap

Pokud mám otevřená okna, znamená to že venku je přijatelná teplota a tudíž v ložnici netopím.A kolik protopím , nemusí nikoho zajímat. Topím si za své.

anonym

Vy topíte v létě, když je venku 30 stupňů? Otázka za 100 bodů, ale mínus.