KOLIK PROCENT ZE MZDY JE DAŇ?

Zdravím dámy a páni. Chtěl bych se zeptat, když je hrubá mzda cca 18–19tis tak kolik z toho se odvede jako daň a další poplatky a kolik bude čistá mzda? A ta daň je pro každou výplatu jiná? Třeba pro 25tis hrubého je to přímo úměrné? Možná si říkáte, proč se neptám rodičů. Je to jednoduché, jsem cizinec a studují v Čechách sám, rodiče žijí u nás.

Nejlepší odpověď
anonym

Morduj se sám! http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/vypocet-ciste-mzdy/

Další odpovědi
terry

To záleží na více faktorech. Na netu jsou různé kalklulačky, které ti pomohou spočítat daň podle porametrů, které jsou prto tebe ty správné.