JanyOK

Kolik procent za investici?

Investor nabízí investici ve výši 50 mil a požaduje podíl na zisku. Má představu 40% . Není to moc?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, s jak velkou investicí přichází druhá strana. Jaká je asi hodnota firmy či díla do kterého s investiocí vstupuje, míra návratnosti, velikost rizika, doba návratnosti a spousta věcí okolo.

Další odpovědi
ReHu

To musíte vědět vy. Přece byste měli mít představu o rentabilitě, návratnosti, míře rizika atd.

Jambalaya

Moc to není, ale záleží na tom, co máte v plánu do budoucna. Pokud potřebujete jenom půjčit, pak je lepší domluvit se na úroku. Budete-li mít s někým firmu, jste společníci napořád. Pokud byste někdy chtěl podíl odkoupit, bude to velmi drahé.
Tedy moc to není za předpokladu, že uskutečníte určitý projek a dál už nic. Pokud byste na tuto firmu chtěl realizovat další vlastní projekty, budete se muset samozřejmě dělit o zisk i z nich.

SajmonModer

Není, vždyť jde o 50 miliónů!!

JanyOK

Na druhé straně 35 000 m čtv. pozemek, 2 800 m zastavěná plocha a využitelná plocha 9 000 m čtv.návratnost do 8,5 roku, celková investice cca 110 milionů. Bez pozemku a objektu