láďa1

Kolik procent má platit zaměstnavatel pokud nemá pro nás práci?

V práci nemáme zakázky a zaměstnavatel nám bude platit 60% mzdy je to v pořádku?Někde jsem četl,že má platit 80%?Děkuji.

Nejlepší odpověď
tuCZek

pokud nemáte ve smlouvě uvedeno jinak,pak zákon udává 60%

Další odpovědi
slimaczek

Kolik procent za prostoje by měla řešit kolektivní smlouva nebo dohoda s odboráři. Pokud nejsou odbory, může stanovit výši procent úřad práce. Nevím čím váš zaměstnavatel odůvodnil prostoje. Mrkněte na ustanovení zákoníku práce – viz odkaz

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast8h3.aspx