Liii

Kolik procent informací v médiích je nepravdivých?

Kolik procent informací, které nám denně předkládají média, je podle vás nepravdivých?

Nejlepší odpověď
Dařbuján

Kriminalita = 0 %
předpověď počasí = 50 %
ostatní = 100 %

Další odpovědi
lukas.zmizik

já jsem v rozepři s autorem tohoto článku, který nějak odmítá pochopit, že prakticky každé jeho druhé slovo je lež…

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/318025-jak-je-to-tedy-s-ridicaky-na-voziky-urednici-v-tom-nadelali-zmatek.html

arygnoc

tu nejde o nepravdivosť či pravdivosť, ale o to, AKÉ informácie nám sú denne servírované.
Pokiaľ by sa jednalo o seriózne informácie, noviny by mali zasa 2 – 4 listy (domáce spravodajstvo, zahraničné spravodajstvo, šport, prípadne i kultúra) a žiaden balast.

TV správy našťastie nesledujem (už dávno nie sú hlavným zdrojom informácií, skôr sa jedná o zábavný seriál typu MAS*H.
Snáď ešte BBC.

99% správ v médiách orientovaných na spravodajstvo je balast.
O pravdivosti či nepravdivosti možno polemizovať – ale spravodajstvo by malo byť pravdivé.
Niečo iné sú komentáre, rozbory, inzercia a pod. To je samá špekulácia a možno povedať „zavádzajúca informácia“.

Možno je to dobrý nápad – vydávať noviny pre tých, ktorí majú záujem iba o informácie a nie o balast a drby, reklamu, inzerciu.