denca21

Kolik pravdy je na tom, že při pití alkoholu brčkem je člověk vice/rychleji o­pilý?

Přijde mi to jako blbost, jedině že člověk brčkem vypije víc než 1 loknutí, ale jinak bych řekla že to na to nemůže mít žádný vliv.

Odpovědi
louskáček

Alkohol je velmi prchavá látka.Při použití brčka vzniká podtlak ,rychleji se odpaří a plíce jej okamžitě předají do krve beze ztrát trávením.

marci1

Myslím, že se jedná o mýtus.

anonym

Mýtus – Když pijeme brčkem, rychleji se opijeme.

Vyzkoušeli jsme experiment na dvojčatech Sandře a Dianě. Obě si daly stejný koktejl, ale pouze druhá z nich jej pila brčkem. Alkohol se tak, prý lépe dostává do úst a putuje sliznicí rychleji do krevního řečiště. K tomuto efektu však dochází pouze při konzumaci vysokoprocentního alkoholu. U obou dívek alkoholtester ukázal stejné procento promile. Tedy se jedná o mýtus.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103962404­99-svet-zazraku/6726-reportaz/15962-alkohol-a-mytus/

marci1

Ad: "louskáček"prosím plíce. 🙂