bolak

Kolik potřebujete včel na sklenici medu za rok?

Nejlepší odpověď
anonym

To je ovlivněno druhem včelstva,jaká je sezona kvetoucích rostlin,bohatost a taky včelařem,ale jestli chceš jen jednu sklenici ,dávám jednu 0,720ml za 10kč,
ale musíš chvilku vydržet,protože mám jen jednu Fčelu.

Další odpovědi
Drap

Podle podmínek, počasí a lokality. Nejméně jedno včelstvo. Včely se necchovají jako ovce na kusy.

dudu

Včela za celý svůj krátký letní život /upracuje se/ vyprodukuje v průměru jeden gram medu.

suaeda

Nejsem včelař ale slyšel jsem, že v jednom úle je roj, který má cca 100 tis. jedinců. Většinou dělnic, matka je jedna a trubci jsou brzo po oplodnění matky vyhnáni. Jedno včelstvo (roj) může za rok dát kolem 5 – 8 kg. medu. Záleží na síle včelstva kolik má jedinců a samozřejmě na přírodě a na počasí (květy).
Takže bych řekl, že na 1 kg medu je potřeba odhadem takových 20 000 dělnic.

kubik!

S letošním zvláštním létem na jednu sklenici medu potřebujete tak všechny včely v ČR, všichni včelaři co znám, hlásí, že „nevytočili“ ani skleničku.

bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?

dudu

Bolaku věř mně, že za to svoje prohlášení „včela sere med“ bys od včelaře dostal pár přes hubu.

bolak

to jsou včelaři takhle agresivní?

dudu

Někdy ano a hlavně proto, že na rozdíl od Tebe mají úctu k pilnosti a pracovitosti včel jakož i jejich prospěšnosti pro přírodu a člověka.

bolak

To já jsem taková klidná nekonfliktní osoba, a když bych dostal přes hubu za to že jsem řekl „včela sere med“, tak by mě to asi překvapilo. Mlátit člověk za to že má špatnou slovní zásobu, to není pěkné..

bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?