Avatar uživatele
bolak

Kolik potřebujete včel na sklenici medu za rok?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To je ovlivněno druhem včelstva,jaká je sezona kvetoucích rostlin,bohatost a taky včelařem,ale jestli chceš jen jednu sklenici ,dávám jednu 0,720ml za 10kč,
ale musíš chvilku vydržet,protože mám jen jednu Fčelu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podle podmínek, počasí a lokality. Nejméně jedno včelstvo. Včely se necchovají jako ovce na kusy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Včela za celý svůj krátký letní život /upracuje se/ vyprodukuje v průměru jeden gram medu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Nejsem včelař ale slyšel jsem, že v jednom úle je roj, který má cca 100 tis. jedinců. Většinou dělnic, matka je jedna a trubci jsou brzo po oplodnění matky vyhnáni. Jedno včelstvo (roj) může za rok dát kolem 5 – 8 kg. medu. Záleží na síle včelstva kolik má jedinců a samozřejmě na přírodě a na počasí (květy).
Takže bych řekl, že na 1 kg medu je potřeba odhadem takových 20 000 dělnic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kubik!

S letošním zvláštním létem na jednu sklenici medu potřebujete tak všechny včely v ČR, všichni včelaři co znám, hlásí, že „nevytočili“ ani skleničku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?

před 3537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Bolaku věř mně, že za to svoje prohlášení „včela sere med“ bys od včelaře dostal pár přes hubu.

před 3537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to jsou včelaři takhle agresivní?

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Někdy ano a hlavně proto, že na rozdíl od Tebe mají úctu k pilnosti a pracovitosti včel jakož i jejich prospěšnosti pro přírodu a člověka.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

To já jsem taková klidná nekonfliktní osoba, a když bych dostal přes hubu za to že jsem řekl „včela sere med“, tak by mě to asi překvapilo. Mlátit člověk za to že má špatnou slovní zásobu, to není pěkné..

před 3532 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?

před 3537 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek