Zlatý

Kolik potřebujete včel na sklenici medu za rok?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

To je ovlivněno druhem včelstva,jaká je sezona kvetoucích rostlin,bohatost a taky včelařem,ale jestli chceš jen jednu sklenici ,dávám jednu 0,720ml za 10kč,
ale musíš chvilku vydržet,protože mám jen jednu Fčelu.

Další odpovědi:

Zlatý

Podle podmínek, počasí a lokality. Nejméně jedno včelstvo. Včely se necchovají jako ovce na kusy.

Zlatý

Včela za celý svůj krátký letní život /upracuje se/ vyprodukuje v průměru jeden gram medu.

Stříbrný

Nejsem včelař ale slyšel jsem, že v jednom úle je roj, který má cca 100 tis. jedinců. Většinou dělnic, matka je jedna a trubci jsou brzo po oplodnění matky vyhnáni. Jedno včelstvo (roj) může za rok dát kolem 5 - 8 kg. medu. Záleží na síle včelstva kolik má jedinců a samozřejmě na přírodě a na počasí (květy).
Takže bych řekl, že na 1 kg medu je potřeba odhadem takových 20 000 dělnic.

Pokročilý

S letošním zvláštním létem na jednu sklenici medu potřebujete tak všechny včely v ČR, všichni včelaři co znám, hlásí, že "nevytočili" ani skleničku.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?

Zlatý

dudu

Bolaku věř mně, že za to svoje prohlášení "včela sere med" bys od včelaře dostal pár přes hubu.

Zlatý

bolak

to jsou včelaři takhle agresivní?

Zlatý

dudu

Někdy ano a hlavně proto, že na rozdíl od Tebe mají úctu k pilnosti a pracovitosti včel jakož i jejich prospěšnosti pro přírodu a člověka.

Zlatý

bolak

To já jsem taková klidná nekonfliktní osoba, a když bych dostal přes hubu za to že jsem řekl "včela sere med", tak by mě to asi překvapilo. Mlátit člověk za to že má špatnou slovní zásobu, to není pěkné..

Zlatý

bolak

Né, lidi, značka: jen vážně, kolik včel vysere za sezónu 1 sklenici medu?

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.