Alesh

Kolik potřebujete místa při podélném parkování?

Myslím tím, o kolik musí být větší mezera než je délka vašeho auta. Ptám se, jelikož minulý víkend jsem se narval do mezery a měl jsem pak cca 30 cm před i za autem. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Při bočním smyku stačí 5 cm před i za.
Dokonce jsou v tomto soutěže se zápisem do Guinesovy knihy rekordů.
Jinak v Praze jsem už musel párkrát použít metodu běžnou v Paříži, na doraz nárazníků, odstrčit auto přede mnou i za mnou. A extrémně i napříč s předními koly na chodníku. Většinou s firemním, kdy nebylo zbytí.
Doplňuji:
Ad Ponytail, nic si z toho nedělej, parkovací manévry patří mezi nejčastější nemotornosti žen v autoškolách a bohužel jsou tím profláklé i během pozdější řidičské praxe.
Ostatní řidiči většinou s panikou vyklízejí pole, když hodlá podobná umělkyně nezdařile zaparkovat do mezery, jež by jinak stačila nejméně pro 2 běžné řidiče.

Další odpovědi
Syd

Tak na 3 auta, minimálně na dvě 😁

Ponytail

Já celkem dost. Ač mě okolí považuje za dobrého řidiče, tohle je věc, kterou moc nezvládám. Naštěstí jsem vždy našla možnost, jak zaparkovat jinak a jinde. A když ta možnost nebyla a musela jsem parkovat podélně, vždy se tak nějak zadařilo, ale trvalo mi to strašně dlouho a měla jsem zpocená záda. 😁

anonym

Alesh ! tak jste to byl vy , jak se naposledy tak nalepil " na zadek " !! ??
Budte rad , ze jste u auta nebyl ! :-p -iv-

gnosis

soferpapir mam par let a jeste jsem se nedokopal k tomu se to poradne naucit. ja potrebuju dost, nejlepe 2× vic nez samotne auto :) vetsinou kdyz takhle parkuju, trcim z rady bokem tak o 10–20 cm.

Ella

musím říct, že i když nejsem žádný pirát silnic, jako tady pánové, co se dokážou v krátké chvíli autem vecpat i do těch nejnemožnějších mezer :D, tentokrát v dobrém ;), tak potřebuji víc prostoru mezi auty, jinak si raději hledám jiné místo… protože začnu být strašně nervózní, když za mnou čeká nějaké jiné auto :D V centimetrech to nedokážu říct :)

Nedávno jsem ale viděla pořad, kde vytvářeli nový světový rekord v parkování a ten maník měl dohromady vpředu i vzadu od nárazníků ostatních dvou aut 24 cm :) to je vážně borec :D Ale nevím, jak z toho teď „vyparkuje“ :D

baghira

Pokud je to o metr víc než délka auta, neměl by to být snad velký problém pro nikoho.
Ale fascinují mě ty parkovací asistenty, jak pustíš ruce z volantu a auto zajede do mezery samo.

Jakub Tlapal

Mně stačí půl metru. Parkování je věc, která se dá natrénovat a naučí se to i ženy. taky jsem to manželku naučil a to to byl ztracený případ 😁 . Koupil jsem parkovací sloupky tady a nedal jsem jí pokoj, dokud se to nenaučila. Jak se snažila, aby mohla doma dělat něco jiného než jenom pořád parkovat 😁 .

Jana5678

Já jsem nikdy nebyla dobrá na parkování mezi dvě auta, ale pokaždé se mi podařilo nějak se dostat na místo. Naštěstí mi nedávno poradil kamarád internetové stránky https://www.2din­.cz/, kde jsem si koupila parkovacího asistenta, kterého mi nainstaloval můj automechanik. Od té doby se mi parkuje mnohem lépe a hlavně pohodlně.

Kamix

Taky někdy mám problém s parkováním, a tak si občas zlepším náladu sledováním videí, kde lidi fakt parkovat neumí. Koukni taky : https://kralmo­toru.cz/media/ses­trihy-toho-nejhorsiho-parkovani-2 Snad ti tvůj parkovací um taky přestane tolik dělat starosti :D

majklhanz

Stačí 5–10 cm, jak zaparkovat radí v tomto článku http://autotrip­.cz/podelne-parkovani-jak-spravne-zaparkovat/