Avatar uživatele
Alesh

Kolik potřebujete místa při podélném parkování?

Myslím tím, o kolik musí být větší mezera než je délka vašeho auta. Ptám se, jelikož minulý víkend jsem se narval do mezery a měl jsem pak cca 30 cm před i za autem. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Při bočním smyku stačí 5 cm před i za.
Dokonce jsou v tomto soutěže se zápisem do Guinesovy knihy rekordů.
Jinak v Praze jsem už musel párkrát použít metodu běžnou v Paříži, na doraz nárazníků, odstrčit auto přede mnou i za mnou. A extrémně i napříč s předními koly na chodníku. Většinou s firemním, kdy nebylo zbytí.
Doplňuji:
Ad Ponytail, nic si z toho nedělej, parkovací manévry patří mezi nejčastější nemotornosti žen v autoškolách a bohužel jsou tím profláklé i během pozdější řidičské praxe.
Ostatní řidiči většinou s panikou vyklízejí pole, když hodlá podobná umělkyně nezdařile zaparkovat do mezery, jež by jinak stačila nejméně pro 2 běžné řidiče.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Tak na 3 auta, minimálně na dvě 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ponytail

Já celkem dost. Ač mě okolí považuje za dobrého řidiče, tohle je věc, kterou moc nezvládám. Naštěstí jsem vždy našla možnost, jak zaparkovat jinak a jinde. A když ta možnost nebyla a musela jsem parkovat podélně, vždy se tak nějak zadařilo, ale trvalo mi to strašně dlouho a měla jsem zpocená záda. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Alesh ! tak jste to byl vy , jak se naposledy tak nalepil " na zadek " !! ??
Budte rad , ze jste u auta nebyl ! :-p -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

soferpapir mam par let a jeste jsem se nedokopal k tomu se to poradne naucit. ja potrebuju dost, nejlepe 2× vic nez samotne auto :) vetsinou kdyz takhle parkuju, trcim z rady bokem tak o 10–20 cm.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

musím říct, že i když nejsem žádný pirát silnic, jako tady pánové, co se dokážou v krátké chvíli autem vecpat i do těch nejnemožnějších mezer :D, tentokrát v dobrém ;), tak potřebuji víc prostoru mezi auty, jinak si raději hledám jiné místo… protože začnu být strašně nervózní, když za mnou čeká nějaké jiné auto :D V centimetrech to nedokážu říct :)

Nedávno jsem ale viděla pořad, kde vytvářeli nový světový rekord v parkování a ten maník měl dohromady vpředu i vzadu od nárazníků ostatních dvou aut 24 cm :) to je vážně borec :D Ale nevím, jak z toho teď „vyparkuje“ :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Pokud je to o metr víc než délka auta, neměl by to být snad velký problém pro nikoho.
Ale fascinují mě ty parkovací asistenty, jak pustíš ruce z volantu a auto zajede do mezery samo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Mně stačí půl metru. Parkování je věc, která se dá natrénovat a naučí se to i ženy. taky jsem to manželku naučil a to to byl ztracený případ 😁 . Koupil jsem parkovací sloupky tady a nedal jsem jí pokoj, dokud se to nenaučila. Jak se snažila, aby mohla doma dělat něco jiného než jenom pořád parkovat 😁 .

Avatar uživatele
Jana5678

Já jsem nikdy nebyla dobrá na parkování mezi dvě auta, ale pokaždé se mi podařilo nějak se dostat na místo. Naštěstí mi nedávno poradil kamarád internetové stránky https://www.2din­.cz/, kde jsem si koupila parkovacího asistenta, kterého mi nainstaloval můj automechanik. Od té doby se mi parkuje mnohem lépe a hlavně pohodlně.

Avatar uživatele
Kamix

Taky někdy mám problém s parkováním, a tak si občas zlepším náladu sledováním videí, kde lidi fakt parkovat neumí. Koukni taky : https://kralmo­toru.cz/media/ses­trihy-toho-nejhorsiho-parkovani-2 Snad ti tvůj parkovací um taky přestane tolik dělat starosti :D

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majklhanz

Stačí 5–10 cm, jak zaparkovat radí v tomto článku http://autotrip­.cz/podelne-parkovani-jak-spravne-zaparkovat/

před 2527 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek