ReHu

Kolik platit brigadníkům za odkopání zeminy od domovní zdi? Kolik se cca platí za 1m?

Syn známé s kamarádem by si chtěli přivydělat a já bych mohla ke zdi konečně šoupnout nopovou folii.
Před 5 lety mi známí říkali, když se kopaly výkopy pro vodovod. trubky, že 100 Kč / m. Ještě to platí?

Díky.

~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~

Šířku jsem předpokládala takovou, aby tam šla nopovka zasunout.
Hodinová odměna, hodně zvážím. Po zkušenostech vím, že se moc nesnaží.
A......provedla jsem zkušební odkop, a zjistila, že tam sice hlína je, ale mužskej (už bývalý), tam naházel bordel z bourání. Takže kousky cihel, rozbité obklady atd. :'(
Díky za tipy. Zkusím se s mlaďákama dohodnout 🙂

Nejlepší odpověď
zjentek

no nejvíc to bude odvislý od toho, jestli budou kopat hlínu a nebo třeba beton ..upozorňuju, že za 100kč/m v kameňu dneska cigán ani nezvedá zadek z gauča ;qq
Doplňuji:
jojó, barbakan má pravdu- ta „kyneta“ by za stovku na metr v měkký hlíně neměla bejt hlubší a širší než 70×30

Další odpovědi
anonym

Co to je, ten 1 metr? Počítá se šířka, hloubka a délka výkopu, přihlíží se na kvalitu zeminy atd. Ale já bych to za 100 korun nedělal, to bych si raději pozval lahny-ho 🙂

cukrar

ReHu, to záleží jaká je zemina, složitost výkopu.. Asi bych dával podle toho co vykopou za hodinu a plat asi 80Kč na hodinu práce.

Jen se zeptám, jak budete aplikovat nopovku. Odborně nebo dle módy?

gecco

Spíše se cena určuje za m3 – záleží i na hloubce a šířce, nejen na délce…
😉
Tak bych si tipnul, že by jim mohlo stačit 500,–/m3 (tedy např. při hloubce 1 m a šířce 20 cm by šlo o tu stovku za metr délky.
😉

mosoj

1m3 je cca 16 koleček. To je tak nejméně na 2 – 3 hodiny nepřetržitého kopání ( podle terénu)!
20 cm široký výkop do hloubky 1 m je ptákovina. Výkop bude muset být podstatně širší !!

Doplňuji:
Takže, zkus se dohodnout za kolik by byli ochotni to udělat.

e1232851@trb

80 kč/hod

anonym

Rehu ,za 8 pětek vám to asi nikdo neokope,počítám tak 130–150 na hodinu,ale záleží co je to za hlínu,tvrdost atp.

honza19hk

co takhle bagr

zjentek

gecco, no říct mně, že chceš metr hlubokou díru na dvacet cm šířky, tak ti řeknu počítám takovejch dobrejch 300/m ;))

gecco

😉