bigbít

Kolik platí výzkumné ústavy za dobrovolné darování těla po smrti k výzkumu?

Jaké mohou být podmínky a jak se to dá provést?
Doplňuji:
Je dále možné, aby se rodina dozvěděla něco z výzkumu nebo vše po darování zůstává skryto? Je možné se takto dozvědět například o dědičných chorobách v rodině z jejich informací, je například právně možné tyto informace od nich získat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Darováním těla nevyděláte.I po smrti můžete být užiteční. Uvažujte třeba o tom, že své tělo po smrti poskytnete lékařské fakultě, aby se na něm mohli učit budoucí doktoři.
Zdroj: http://finance­.idnes.cz/date-li-sve-telo-na-vedecke-ucely-nevydelate-feb-/viteze.asp?c=A081107_­113929_viteze_fib

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/date-li-sve-telo-na-vedecke-ucely-nevydelate-feb-/viteze.asp?c=A081107_­113929_viteze_fib

Další odpovědi
Ella

no, řekla bych že jelikož je to dobrovolné DAROVÁNÍ, tak vám nic platit nebudou

tom004

Jak sama píšeš,je to dobrovolné,takže nic.Ale ne každé nabídnuté tělo,je přijato do výzkumu.Pro výběr platí přesná,a přísná kritéria.

bigbít

Četla jsem, že je odkupují…proto se na to ptám, mně osobně to přijde zvláštní, ale budiž…zajímá mě to..

Kaciita

Neznám podmínky ale můj pradědeček dal své tělo na výzkum a zaplaceno dostal. Bohužel nevím kolik.