Bronzový

Kolik platí výzkumné ústavy za dobrovolné darování těla po smrti k výzkumu?

Jaké mohou být podmínky a jak se to dá provést?
Doplňuji:
Je dále možné, aby se rodina dozvěděla něco z výzkumu nebo vše po darování zůstává skryto? Je možné se takto dozvědět například o dědičných chorobách v rodině z jejich informací, je například právně možné tyto informace od nich získat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Darováním těla nevyděláte.I po smrti můžete být užiteční. Uvažujte třeba o tom, že své tělo po smrti poskytnete lékařské fakultě, aby se na něm mohli učit budoucí doktoři.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/…

Zdroj: http://finance.idnes.cz/date-l i-sve-telo-na-vedecke-ucely-ne vydelate-feb-/viteze.asp?c=A08 1107_113929_viteze_fib

Další odpovědi:

Stříbrný

no, řekla bych že jelikož je to dobrovolné DAROVÁNÍ, tak vám nic platit nebudou

Zlatý

Jak sama píšeš,je to dobrovolné,takže nic.Ale ne každé nabídnuté tělo,je přijato do výzkumu.Pro výběr platí přesná,a přísná kritéria.

Bronzový

Sice jsem taky vždycky všude četl, že prodej těla možný není, ale kamarádka, která studovala medicínu, mi řekla, že drtivá většina mrtvol, v nichž se hrabali, byli cikáni.

Jediné vysvětlení, jaké mne napadá, že šlo o cikány, kterým nikdo z ostatních cikánů nechtěl zaplatit pohřeb. Město je proto dalo fakultě.

Diskuze k otázce

Bronzový

bigbít

Četla jsem, že je odkupují...proto se na to ptám, mně osobně to přijde zvláštní, ale budiž...zajímá mě to..

Kaciita

Neznám podmínky ale můj pradědeček dal své tělo na výzkum a zaplaceno dostal. Bohužel nevím kolik.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.