Green

Kolik planet sluneční soustavy má alespoň jednu umělou družici ?

Doplňuji:
číslovkou ......!(např.8)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Všude tam, kde je inteligentní život.

Přirozená družice je měsíc, prestenec, či něco podobného.

Umělá jsou různé „přístroje“ , např. komunikační družice, špionážní družice, meteorologické družice.

Další odpovědi
dudu

Momentálně má družici – umělého výzkumníka planeta Mars, nejméně dvě náš Měsíc. Přirozené satelity mají všechny planety až na Merkur a Venuši. Např. Jupiter jich vlastní 62.

vita.canek

maky.k ---- Uplně přesně takly to všude hledám :D

maky.k

Krajské kolo Astronomické olympiády 2011/12 kategorie EF, otázka číslo 30?? :D
Doplňuji:
Taky děláš olympiádu? :-O :D

Alexis007

Ty jo :D Odkud lidi jste??? Já samozřejmně taky makám na olimpiádě :D
Docela těžký otázky což? :) Každopádně, ví někdo správnou odpověď? :)))