dgfdgf

Kolik písniček/filmů se vejde na CD/DVD s největší pamětí?

Jak velkou pamet má cd s největší pamětí, který se běžně prododává?

Nejlepší odpověď
gecco

Jako prázdná média se běžně prodávají:

  • CD 700 MB
  • DVD 4,7 GB

😉
Ovšem kolik čeho se na ně vejde je ´blbej´ dotaz (podobně, jakoby ses ptal, kolik poštovních balíků se vejde do kamionu):

  • u písniček závisí na formátu uložení, vzorkovací frekvenci a komprimaci
  • u videí kromě toho ještě na rozlišení a bitové hloubce barev videa

Další odpovědi
bolak

Klidně bych ti to snad i spočítal, ale v době terabajtových flešek za pár stovek už to taknějak nemá smysl, ne?

Kura: ale vím, viděl jsem je v číně, jen ta cena asi byla v USD :) 512GB koupíš i u nás, fakt že levnější bude asi externí disk

magorvkleci

Poznámka: jestli jde o největší běžně prodávané DVD, tak tzv. DL (Dual Layer) má kapacitu 8.5 GB a ve formátu CD Audio se na něj vejde 240 minut (a ve formátu mp3 apod. pochopitelně ještě mnohem víc minut). Ale starší přehrávače umějí jenom klasický SL (Single Layer) na 4,7 GB a 120 minut ve formátu CD Audio.

Taky jsou ještě k dostání oboustranná DVD DS (Dual Side), která mají dvojnásobnou kapacitu, protože se na ně zapisuje z jedné a pak z druhé strany, zpravidla se tedy musejí v mechanice ručně otočit. I když ano, jsou i mechaniky, které mají hlavy z obou stran.

lexx

je to dáno kapacitou (objemem) uložených titulů/dat, na CD-R 700 MB (80 min.) to je nějakých 10–12 běžných CD ve formátu MP3 kdežto na DVD-R 4.7 GB (120 min) záznamu

Kura

Bolaka neber vážně, jeho fantasmagorie budou pravdivé až za mnoho let. Terabajtová fleška za pár stovek neexistuje. Asi neví co je gigabajt a terabajt.