Frogman

Kolik pH by měla mít voda v bazénu?

Ještě mám jeden dotaz.
Proč tuhé mýdlo má pH > 7, a tekuté mýdlo ph < 7? Neměla by mít všechna mýdla ph = 7?

Odpovědi
anonym

Ideální hodnota pH pro bazény se pohybuje mezi pH 7.2 a pH 7.6, na stupnici od 1 – 14. Nižší hodnoty charakterizují přibývající kyselost, vyšší přibývající zásaditost vody.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=ph+v+baz%C3%A9nu

Ex-pert

pH se pohybuje v rozmezí 1–14 přičemž pH = 7 má roztok přesně neutrální. Hodnoty nižší než 7 charakterizují zvyšující se kyselost a hodnoty vyšší než 7 vyšší naopak zásaditost.

Ideální hodnota pH je okolo 7,2. Nižší pH způsobuje korozi kovových částí bazénu (i nerezových), vymývání spár obkladů bazénu, dráždění očí a kůže, zvýšenou spotřebu chloru. Vysoké pH způsobuje vápenaté usazeniny, zákaly vody, snižuje účinnost chloru, dráždí oči. Hodnota pH výrazně ovlivňuje rozpustnost a účinek použitých dezinfekčních přípravků.Hodnotu pH je možné změřit za pomocí testeru (proužkové, tabletové, kapičkové) a upravit za pomocí přípravků pH- (snižuje hodnotu pH) nebo pH+ (zvyšuje hodnotu pH). Doporučuje se provádět měření pH za pomocí testeru minimálně 1× týdně.

Zdroj: http://www.ba­zenyshop.cz/po­radna/co-to-je-ph-vody