Katru7

Kolik pěněz si vydělává archeolog?

Nejlepší odpověď
anonym

14000 – 22000 http://prace.kur­zy.cz/urad-prace/volna-mista/archeologove-26323-profese/

Další odpovědi
Lucijej

Jak řekl baghira. Ale myslím si, že máš na mysli odborníky. Tak ti bývají zaměstnanci univerzity nebo muzea, tak plat dostávají jako ostatní vysokoškolští pedagogové nebo jako zaměstanci muzea, což v našem kraji českém není nic závaratného. A potom v případě, že udělají nějaký objev, tak třeba za něj dostanou nějakou jednorázovou odměnu. Další možností je, že se nechají najmout od nějakého prácháče, který sbírá různé artefakty, které by pro něj daný archeolog vyhledával, ale to už chce mít vybudovanou úspěšnou kariéru v oboru, protože takoví lidé najímají pouze ty nejlepší.

baghira

Archeolog je široký pojem – od pomocníka s lopatou až po univerzitní profesory. Takže asi tak.

isteron

Pomocná sila s lopatou nepotrebuje univerzitu. Môže kopať kanály, ryhy, alebo aj hroby.