flodur

Kolik peněz/cca/spot­řebuje za elektřinu notebook?

Když bude v provozu nepřetržitě 24 hodin.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Notebooky mají příkon cca 60 až 90 W.
Volím 60 W
Za 24 hodin to je 1,44 kWh
Za měsíc to je 43,2 MWh
Za rok 518,4 GWh

Ted si to vynásobte vaší sazbou za kilowatthodinu nebo megawathodinu a vyjde kolik peněz utratíte. Nezapomeňte, aby se to násobilo ve stejných jednotkách.

Další odpovědi
anonym

například mini notebooky … tzv netbooky, mají příkon ještě řádově nižší, kolem 18 W (při nabíjení/provozu ze zásuvky, naměřil jsem u ASUS EeePC 901), to je za 24 hodin čistě hypotetického nepřetržitého provozu jen asi 0,43 kWh

prakticky se však tento netbook nabíjí jedenkrát denně (nejlépe levněji přes noc) pouhých asi 8 hodin aby mohl následující den asi 6 hodin provozu utáhnout z nabité baterie. Takže je to denně nanejvýš 0,15 kWh … tedy pokud uvažujeme ten malý netbook.

http://notebo­oky.heureka.cz/f:2278:9­320;q:netbook%20a­tom/