hanicka.k.cb

Kolik peněz by jste dali za vyvenčení psa?

Myslím vyvenčení se vším všudy (hraní, běhání,…). Je to cena za hodinku :)
Doplňuji:
ocko: U nás jsou prostě lidé, kteří na svého psa nemají čas a nechají ho celé dny zavřeného doma. Takových pejsků je mi líto a chtěla bych je také nechat proběhnout venku a pohrát si s nimi. Ještě navíc když se k tomu přidá nějaká ta korunka, hned jsme všichni šťastnější…
Pak je tu další skupinka lidí; staří lidé také hodně často mívají psy jako společníky, ale mnohdy jim nemůžou umožnit dostatek pohybu a aktivity.
Proto mě zajímalo, kolik peněz by jste za to dali..... ale kdybych venčila hafany, stejně bychom se dohodli na částce, která by vyhovovala všem :)
PS: Dál budu komunikovat přes diskuze :)

Nejlepší odpověď
anonym

více než 120 Kč

Opět tu je anketa, která postrádá kategorii „jiná možnost“. Za venčení psa bych nedala ani korunu. Jsem zvyklá si za svůj životní standard nést plnou odpovědnost. To znamená i odpovědnost za zvířata, která jsem si pořídila.
Pokud někdo potřebuje hodit své povinnosti na lidi, kteří vlastně řeší to, co si měl takový „nabob“ zvládnout sám, tak ho nešetři. Klidně takového člověka pořádně zkasíruj.
Nač potřebuje člověk, který nemá čas na venčení, psa? Jenom proto, aby ukazoval svému okolí, jak hodně je IN? Trochu ubohé.
Doplňuji:
Ty staré lidi beru. Pro ně je často kočka nebo pes jediným společníkem a venčit už psa sílu nemají. Tam si samolřejmě můžeš velkorysost dovolit a jít třeba na těch 30,– Kč. Měla jsem na mysli hlavně zbohatlíky, kteří mají pocit, že své okolí „omračují“ velkopanskými manýry" a je jim úplně jedno, co takový domácí mazlíček potřebuje. Ty bych rozhodně nešetřila. Často pro takového člověka má menší hodnotu 150,–Kč než pro klasického českého důchodce 30,– Kč.
Ale jsi hodná, že se chceš strarat.

Další odpovědi
www

méně než 50 Kč

Málo možností, nedal bych za pouhé vyvenčení někomu, kdo to má jako ‚podnikání‘, ani korunu.
Buď má rád zvířata a rád to udělá pro ně, nebo má rád mne a rád to provede pro mne ‚zdarma‘. Jistě, pak ho odměním!
Pokud nebude nikdo takový v okolí, vyhledám v případě mé delší nepřítomnosti profesionální celodenní péči a zaplatím dle jejich tarifů.
Cizímu člověku svoje zvíře jen tak nesvěřím nikdy!
Doplňuji:
Všiml jsem si až teď, že už ses jednou ptala, tedy ještě něco.
Ono to ‚venčení‘ není jen tak! Jsou sice psi, kterým stačí jen 5min a již chtějí domů, jsou ale také takoví, kteří potřebují pohyb a ne ledajaký 😉 Pořádný zápřah, iks km ap. Dále pak tací, kteří vyžadují ‚pevnou ruku‘, čili jen zkušeného chovatele atd. Tito, v rukou svého pána zcela neškodní psi, mohou pak při venčení dítětem s nedostatečnými zkušenostmi způsobit dokonce újmu na zdraví nejen tobě, ale i okolí!! Zvaž proto velmi pečlivě svůj ‚podnikatelský‘ zámysl.

kuřecí

více než 120 Kč

Doplňuji:
Nebo spíše míň ale tak nad 90 kč asi jo

LuK4S3k CZ

více než 50 Kč

marci1

méně než 30 Kč

Doplňuji:
Ono to není tak jednoduché. Pokud by si venčení objednal člověk s normálním průměrným platem, tak určitě více Kč. Pokud by se jednalo o důchodce, někteří mají jen pro sebe třeba 30,– Kč/1 den. Cena by nemohla být pro všechny zájemce stejná.

MonkeyKing

více než 120 Kč

Front

méně než 30 Kč

BaRuNiCe

méně než 30 Kč

bolak

méně než 30 Kč

chodila bys s ním pouštět i draka? pokud bys s ním chodila pouštět i draka, tak bych tu dvacku obětoval

ivzez

méně než 30 Kč

Vzhledem k tomu, že nemůžeš doložit chovatelskouani cvičitelskou praxi,
a že nemáš živnostenské oprávnění, bych ti dala nedala nic.

Nedoporučuji ti pokoušet se obcházet platné zákony.

hanicka.k.cb

ivzez: Co ty víš, třeba mám… A zákony tady nikdo neobchází ;)

hanicka.k.cb

bolak: Pokud by sis to jako majitel přál, tak proč ne :D

bolak

ale musela bys ho nechat držet provázek, ok?

hanicka.k.cb

dobře....... ale kdyby mu ten drak ulítnul, tak........ :D bych mu ho potom zavázala za obojek :D

hanicka.k.cb

www: Jak už jsem psala, nechci prostě dát: tak a teď mi každej zaplatíte 200 Kč za 1 vyvenčení! Je to přece idividuální, každý pes potřebuje něco jiného, s nějakým je to procházka oddechová, s jiným se musí trochu zapracovat. Určitě nechci nikoho okrádat…
Pokud vyhledáte tu celodenní profesionální péči, také k Vám příjde cizí člověk a bude se starat o Vašeho psa.
Ale samozřejmě chápu, že nic není jednoduché. Každý si může vybrat co mu nejvíce vyhovuje.

Ale to já přece vím. Každý víkend strávím v útulku a zvířátka opravdu miluju. Beru na vědomí, že každý potřebuje něco jiného, však jsem si to za těch 6 let co chodím do útulku už nazkoušela mnohokrát. Pokud jde o tu pevnou ruku, znám „páníčky“, kteří to nezvládají-což je škoda. Ale k takovým opravdu nepatřím. Jak sem se již zmínila, k pejskům mám opravdu dobrý vztah, procházky jsou to nejjednodušší co s nimi jde ;o)
O své ani pejskovo zdraví tedy nemusíte mít strach, zvládám v pohodě i „kousavé“ psy-vždy je to chyba majitele, je to jen obranná nebo „donucovací“ metoda. Ale to by bylo na dlouho :). Doga, německý ovčák ani zlatý retrívr nejsou žádný problém, stejnětak i malí „otravní“ psi (i když s těmi je mnohdy větší potíž než s těmi silnými obry). Ale vybavení také dost pomáhá, tak snad by s tím neměl být problém ;)

hanicka.k.cb

ocko: Takoví lidi tady u nás nejsou, co by měli peníze na rozhazování. A máš pravdu, tihle zbohatlíci vůbec netuší, co znamená mít psa, pro ně je to jen modní doplněk. Nějaké jeho potřeby absolutně neřeší.....
Na to, jestli si může člověk pořídit psa, by se snad měly i dělat testy, jinak to nevidim…