kačííík

kolik očí má pavouk

Doplňuji:
s kamarátkou jsme se tak bavili o pavoucích apak s napadlo kolik že má očí pavouk? předem děkuj za otsku

Nejlepší odpověď
badisko

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­vouci
Většina pavouků má čtyři páry očí v přední a vrchní oblasti hlavohrudi, přičemž způsob rozmístění se liší čeleď od čeledi.[7] Čelní pár je tvořen z takového druhu jednoduchých očí (očí s pouze jednou čočkou), které jsou u většiny členovců schopny rozeznávat pouze směr, z něhož na ně dopadává světlo. U pavouků jsou tyto oči ale schopny vytvářet obrazy.[14][15] U ostatních očí se předpokládá, že se vyvinuly ze složených očí klepítkatců, ale už se neskládají z jednotlivých oddělených oček, která jsou pro složené oči typická. Na rozdíl od hlavních očí tyto vedlejší oči u mnoha pavouků vnímají světlo odražené od tapeta lucida a slíďákovité lze ve tmě rozeznat podle toho, že jim oči „svítí“. Na druhou stranu například vedlejší oči skákavkovitých tapeta nemají.[7] Zraková ostrost některých skákavkovitých přesahuje až desetinásobně zrakovou ostrost šídel, která mají mezi hmyzem zdaleka nejlepší zrak; lidé mají pouze asi pětkrát ostřejší zrak než skákavkovití. Dosahují toho pomocí čoček poskládaných na způsob teleobjektivu, čtyřvrstvé sítnice a schopnosti otáčet oči a sjednotit obrazy z různých fází snímání okolí. Nevýhodou procesu sjednocování obrazů je jeho pomalost.[16]

Další odpovědi
zusp

Na hlavohurdi mají čtyři páry očí, ale těch malých oček uvnitř těchto viditelných je nepočitatelně a druh od druhu se to liší.