Pažout

kolik obratlů má páteř od vlka?

Nejlepší odpověď
anonym

Páteř od vlka bude mít s nejvyšší pravděpodobností stejně obratlů jako páteř od psa, neb jsou to nejbližší příbuzní. Takže předpokládám, že páteř od vlka se skládá ze sedmi krčních obratlů, třinácti hrudních,sedmi bederních tří křížových a dveceti až dvacetitří ocasních obratlů.
Doplňuji:
…a pažout, jednoho zaměřeného na plavání už tu máme. Dalšího někoho zatíženého na páteřní obratle sice ustojíme, ale k čemu ti bude?

Další odpovědi
Wang

Vlk obecný (Canis lupus) je psovitá šelma. Postupná domestikace tohoto druhu vedla k vydělení poddruhu Canis lupus familiaris – psa domácího.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlk_o­becn%C3%BD

Pohybovou soustavu psa (vlka) tvoří kostra a svaly.
Kostra psa je tvořena 27l –282 kostmi, které jsou navzájem spojeny švy a klouby.

Osou kostry je páteř, která je složena ze:
7 krčních,
13 hrudních,
7 bederních,
3 křížových a
20–23 ocasních obratlů.

Pes má 13 párů žeber.

http://dogfris­beejihlava.unas­.cz/2012/08/Pes-domaci-Canis-lupus-f-familiaris-II.html