Weroniq

Kolik nočních 12 hodinových směn může mít zaměstnanec za sebou?

je nějak omezeno, že může mít třeba tři noční směny po sobě a pak má nárok na volno nebo může zaměstnavatel prostě vypsat pět a více nočních po sobě?
Doplňuji:
bohužel máte pravdu.. někdy je to šílené, co si zaměstnavatelé zkusí a čekají, jak si to zaměstnanci nechají líbit a když ne, tak v řadě čekají další zájemci :/

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že může i více. Mezi směnami však musí být minimálně 8 hodin přestávka.

Další odpovědi
Kura

V dnešní době ? Však zkuste odmítnout a uvidíte. On se někdo najde, kdo to dělat bude. Tady žádný zákoníky práce neplatí v této republice. Když v práci něco o zákoníku práce, tak se buď vedoucí zasměje a nebo zrovna otevře dveře a řekne, že mě tam nedrží. A to nejsem na pozici uklízeče, ale na pozici strojního operátora s praxí 15 let !

suaeda

Běžně např. na vrátnicích mají dvě denní 12 hod. směny a pak dvě 12 hod. směny noční. Následuje 3,5 dne volna a pak se opakuje vše zase od začátku.
Platí jak již zde je uvedeno 8 hod přestávky a jednou týdně musí být zajištěno volno trvající 36 hod. vcelku.
Doplňuji:
Bohužel <Kura> má pravdu. U nás je u některých zaměstnavatelů možné vše. A dovolání (stěžování) je sice možné, ale jste rychle bez práce. Nejhorší ze všeho je, když Vám někde za odvedenou práci ani nedávají výplatu.

Johny_r

V případě lékarů běžně 6–7 „dvanáctek“ za sebou non-stop bez nároku na nějaké delší volno po nich.
Konkrétně:
Do práce v pátek ráno v 8.00
Z práce v pondělí odpoledne v 16.00
celkem 80 hodin non-stop.
Pak domů, vyspat se, a v úterý na osmou normálně do práce na běžnou pracovní dobu (8,5 hod.).

A těch víkendů za sebou může být i víc plus třeba nějaká noční služba v týdnu.

Toto není nějaká hypotetická situace, to je realita nemocničních lékařů u nás. Mají můj obdiv.

Pajko60

Za měsíc listopad jsme odpracoval 12 po sobě jdoucích dvanáctek noční … Dnes 7.12 jsem se dozvěděl na účtárně že mám proplacených 88 hodin nočních místo 144 jak je to možné ?