Avatar uživatele
Weroniq

Kolik nočních 12 hodinových směn může mít zaměstnanec za sebou?

je nějak omezeno, že může mít třeba tři noční směny po sobě a pak má nárok na volno nebo může zaměstnavatel prostě vypsat pět a více nočních po sobě?
Doplňuji:
bohužel máte pravdu.. někdy je to šílené, co si zaměstnavatelé zkusí a čekají, jak si to zaměstnanci nechají líbit a když ne, tak v řadě čekají další zájemci :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, suaeda, Pájo, Wang, Dinno před 4446 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Myslím že může i více. Mezi směnami však musí být minimálně 8 hodin přestávka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kura

V dnešní době ? Však zkuste odmítnout a uvidíte. On se někdo najde, kdo to dělat bude. Tady žádný zákoníky práce neplatí v této republice. Když v práci něco o zákoníku práce, tak se buď vedoucí zasměje a nebo zrovna otevře dveře a řekne, že mě tam nedrží. A to nejsem na pozici uklízeče, ale na pozici strojního operátora s praxí 15 let !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Běžně např. na vrátnicích mají dvě denní 12 hod. směny a pak dvě 12 hod. směny noční. Následuje 3,5 dne volna a pak se opakuje vše zase od začátku.
Platí jak již zde je uvedeno 8 hod přestávky a jednou týdně musí být zajištěno volno trvající 36 hod. vcelku.
Doplňuji:
Bohužel <Kura> má pravdu. U nás je u některých zaměstnavatelů možné vše. A dovolání (stěžování) je sice možné, ale jste rychle bez práce. Nejhorší ze všeho je, když Vám někde za odvedenou práci ani nedávají výplatu.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Johny_r

V případě lékarů běžně 6–7 „dvanáctek“ za sebou non-stop bez nároku na nějaké delší volno po nich.
Konkrétně:
Do práce v pátek ráno v 8.00
Z práce v pondělí odpoledne v 16.00
celkem 80 hodin non-stop.
Pak domů, vyspat se, a v úterý na osmou normálně do práce na běžnou pracovní dobu (8,5 hod.).

A těch víkendů za sebou může být i víc plus třeba nějaká noční služba v týdnu.

Toto není nějaká hypotetická situace, to je realita nemocničních lékařů u nás. Mají můj obdiv.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajko60

Za měsíc listopad jsme odpracoval 12 po sobě jdoucích dvanáctek noční … Dnes 7.12 jsem se dozvěděl na účtárně že mám proplacených 88 hodin nočních místo 144 jak je to možné ?

Nový příspěvek