bolak

Kolik nachodí pošťák kilometrů za rok?

Nejlepší odpověď
annas

Žádnou statistiku jsem nenašla. Navíc se domnívám, že nejde přesně zjistit. Odhady se liší – někdo uvádí 10 km, jiný 15, dokonce i 30 km. Prý někde dostanou pošťáci nová kola.

Počítám průměr 250 pracovních dní za rok, takže bychom ušli x km. Jinak kam bychom došli, kdybychom šli přímo za nosem.:-))

Další odpovědi
marci1

Kdysi jsem četla v časopise České pošty, že je to 11,3 km. Dokonce prý doručovatelé měli i přístroje na měření. Asi je to různé, sami doručovatelé uvádění tak od 5 do 30 km/denně. Jen tak mimochodem, prý nosí i 40 kg zátěž. Je to opravdu otročina.

anonym

Dcera je na poště, takže říkala, záleží na rajonu.Když chodila, tak jeden rajon byl 15 km a druhý 25 km.Je rozdíl pokud chodíte po sídlišti, tak méně, když máte na vesnici roztroušené baráky, tak více.
Kolo měla dcera ještě minulý rok.Tento rok jim kola sebrali a nahradili autem.A jak říká dcera, nachodí ještě více km než na kole.Když chodila po sídlišti (či na delším rajonu), tak se na kole zpátky svezla.Dneska musí nechat auto na začátku sídliště a zpátky musí pěšky (nelze přeci od vchodu ke vchodu u paneláku a na celém sídlišti přejíždět autem, na kole to šlo).
Takže sice jezdí autem (mimochodem najezdí 50 km), ale domů chodí déle než když jezdila na kole (mají celý rajon, který dříve měly 4 pošťačky).Dříve byly 4 na celý rajon a na kolách, dneska jsou 2, mají auto a jsou více utahané než dřív.