Kolik můžu podepsat prohlášení poplatníka daně z příjmu?

Dobrý den, mám strach, že jsem udělala špatně a prosím o radu. V lednu a únoru 2015 jsem pracovala na DPP , od března do dubna 2015 jsem pracovala na DPP u jiného zaměstnavatele a poté měsíc (duben) na HPP u téhož zaměstnavatele, nyní jsem od června u nového zaměstnavatele, u všech 3 zaměstnavatelů jsem podepsala ,,růžové" prohlášení, mám potvrzení o zdan.příjmech z obou DPP , kde jsou měsíce za sebou nemám podepssáno za jeden měsíc u dvou zaměstnavatelů vlastně -laicky řečeno . Nyní v červnu jsem podepsala u nového zam. a nevypsala jsem do části II. v prohlášení předchozí zaměstnavatelé , byť to bylo na DPP. Je to problém? uvádí se to tam? a je problém, že jsem podepsala u každého prrohlášení ? daň byla zálohová.. a byla jsem při DPP v evidenci na ÚP..pokud mi někdo rozuměl na dotaz děkuji za odpověď :)

Odpovědi:

Stříbrný

Otázka opravdu není moc srozumitelná.

Pokusím se částečně odpovědět, ale doporučím vzít všechny podklady
a zajít za mzdovou účetní u posledního (současného) zaměstnavatele,
měla by Vám s vyplněním pomoci.
___

Prohlášení k dani z příjmu lze podepsat vždy jen u jednoho zaměstnavatele.
Platnost podpisu skončí spolu se skončením zaměstnání (týká se i DPP) a hned další den můžete podepsat u nového zaměstnavatele.

Mám v PC prohlášení z roku 2013, v němž se předchozí zaměstnavatelé nevypisují.

Potvrzení o zdanitelných příjmech budete potřebovat až po skončení roku
při podání daňového přiznání (přidala byste jako přílohy k přiznání) nebo
pro roční zúčtování daně z příjmu (musela byste dodat zaměstnavateli, který zúčtování provede – to může jen poslední zaměstnavatel z roku 2015).

Zde by mělo být (jestli popisu správně rozumím) vše v pořádku.

_______

Problém ale podle mne bude v souběhu DPP s odměnou kolem 10.000 Kč
a evidence na ÚP. V době evidence na ÚP lze vykonávat jenom tzv. nekolidující zaměstnání, tj. zaměstnání se mzdou/odměnou do 4.600 Kč měsíčně.

Uchazeč o zaměstnání je navíc povinen nekolidující zaměstnání ÚP oznámit a doložit předem nebo nejpozději v den nástupu do nekolidujícího zaměstnání (proč jste si před uzavřením dohod znovu nepročetla "Základní poučení uchazečů o zaměstnání", jež jste obdržela při registraci? Podpisem registračního formuláře jste potvrdila, že jste byla poučena o svých právech a povinnostech.) a každý měsíc musí dokládat potvrzení o příjmech od zaměstnavatele.

———
Doporučila bych na ÚP zajít a situaci dořešit. Pokud jste pobírala podporu, budete ji muset vrátit. ÚP zpětně ukončí evidenci ke dni uzavření první DPP.

Nepočítejte s tím, že se to ÚP nemá jak dozvědět.
Zaměstnavatelé za Vás odváděli daň, zdravotní a sociální pojištění, takže míst, odkud to může "prosáknout" je hned několik. (Státní úřady jsou propojeny.)

Bude to nepříjemné, ale pořád lepší, než když ÚP o souběhu dozví odjinud.

———
Jestli jsem v dotazu něco mylně vysvětlila, doplňte prosím informace (upravte otázku nebo napište dolů do diskuze).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.