KristýnaN

Kolik můžu mít dvojek na vysvědčení,abych se vešla do průměru 1,10? (počítá se tam konečné z 8. třídy a pololetní z 9.)

Doplňuji:
V osmé třídě jsem měla 16 předmětů, tento rok mám 15 předmětů.

Nejlepší odpověď
MadAnnie

Musíš napsat prvně kolik máš celkem předmětů, jinak se prostě nedopočítáš!!!

V tom případě pokud počítám správně můžeš mít tři dvojky celkem. (Tedy dohromady jak konec 8. třídy tak pololetí 9. třídy)

Měla bys 28 × 1 (zmámka) + 3 × 2 (známka) =34

34/31= 1,097 – trošku postupu 🙂

Další odpovědi
Hykam

Chtělo by to taky vědět konečné vysvědčení z 8 třídy.

Ale pokud jsi taková, dalo by se říct premiantka, tak toto by sis mohla spočítat sama 🙂

Mapel

S tím si nedělej starosti. Žák s průměrem 1,1 do dokáže hravě vypočítat jako rovnici o jedné neznámé. Pokud to sama nezvládáš, tak tě ani takovýto průměr nezachrání před problémy ve střední škole. Látku je potřebné pochopit a ne odříkávat odstavce učebnic.

mosoj

Co v té škole děláš ?
Já jsem vycházel z osmé třídy v roce 1960.
Neumět si v té době vypočítat průměr, znamenalo jít pást krávy do zemědělského družstva. I tady bylo ale třeba umět sečítat a dělit.
Doba halt pokročila. Byli tady i takoví kabrňáci kteří dělali finanční poradce a neuměli spočítat 1/5 ze 480 !!!! ani na kalkulačce.

lexx

prostý aritmetický průměr = součet hodnot dělený jejich počtem, tak nás to učili před 40 lety, no, doba pokročila, dneska je to (možná) jinak