Lenwittery

Kolik můžu mít doma domácích mazlíčku?

  1. Kolik doma můžu mít zvířat ( Třeba psů a koček )
  2. Je možné mít za zvířátko něco neobvyklého, třeba jako vlk, lemur, liška, panda atd. :D
  3. Kolik se asi ročně zaplatí za psa? A kolik za kočku? ( veterinář, žrádlo atd. )

Nejlepší odpověď
gecco

Ad 1. tolik, kolika dokážeš zabezpečit jejich životní potřeby
Ad 2. ano, za předpokladu, že chov daného zvířete není zákonem omezen (zakázán), dokážeš si dané zvíře opatřit legálně (což třeba u pandy téměř 100% nedokážeš) – a opět, dokážeš zabezpečit jeho potřeby
Ad 3. „asi“ nejde říct – od několika stokorun po třeba desítky tisíc (krmivo, cvičák, veterinární péče, péče o srst, poplatek obci, pojištění…) – liší se nejen podle druhu psa a náročnosti péče o něj, ale i podle lokality

Další odpovědi
Drap

1. kolik chceš
2, lišku ano, na vlka a lemura by jsi potřeboval speciální povolení, a to zřejmě nedostaneš, pokud nemáš vybudované solidní zázemí.
3, Nelze odpovědět. Poplatek se v každé obci liší, stejně tak se liší služby veterinářů. Cena žrádla je závislá na tom, čím a v jaké kvalitě krmíš.

Emefej

  1. Kolik chceš
  2. Za jistých okolností ano
  3. Pokud se ptáš na tohle, tak si živé zvíře nepořizuj

Quimby

  1. Kolik chceš, ale nesmíš porušovat například nájemní smlouvu.
  2. viz. http://www.po­moczviratum.cz/cs/489-je-mozne-doma-chovat-volne-zijiciho-zivocicha-napr-dravce-kunu-kavku-rosnicku
  3. Nedá se odpovědět, liší se podle druhu psa/kočky.

Dochy

Quimby: Pokud se nemýlím, tak už pár let platí, že domácí mazlíček zkrátka patří k běžnému bydlení a příp. zákaz v nájemní smlouvě je neplatný. Samozřejmě chovatel ručí za případné škody. (a samozřejmě se vystavuje riziku výpovědi z bytu… například z důvodu, že syn majitele začal vážně uvažovat o založení rodiny hned jak se majitel dozvěděl, že se do bytu nastěhovalo zvíře…)

Quimby

Zákaz je podle mě platný, nebo se věta " tak už pár let platí, že domácí mazlíček zkrátka patří k běžnému bydlení " opírá o nějaký zákon?
Každopádně když někdo nabízí byt k pronájmu, tak se tam vyskytuje občas zákaz psů nebo koček.

Dochy

K novému OZ (leden 2014):
„Nájemníci budou ve výhodě, i pokud chtějí mít v bytě domácí zvířata. To dosud často nešlo, protože majitelé nemovitostí to mohli zakázat. Takové podmínky budou ale od ledna brány jako diskriminační a v nájemní smlouvě být nesmí.“
http://byznys­.lidovky.cz/pro­najmu-byt-ale-bez-zvirat-diskriminace-tvrdi-novy-obcansky-zakonik-1ko-/moje-penize.aspx?c=A131223­_184540_moje-penize_oka

„Nový občanský zákoník nadržuje nájemníkům, tvrdí experti. Souhlas majitele bytu totiž nově nepotřebují ke spoustě věcí. Majitel nemovitosti totiž nájemníka nemůže omezit v jeho právech. A tím je například kouření nebo chování zvířat.“
http://bydleni­.idnes.cz/novy-obcansky-zakonik-06a-/stavba.aspx?c=A131230­_133743_stavba_web