Clarissa

Kolik můžu mít brigád?

Nesmím danit.

Budu studovat a ráda bych si přivydělala, ovšem jedna brigáda mi stačit nebude. Kolik jich na jaké smlouvy mužu mít? danit z osobních důvodů NESMÍM.

Jsem přihlášené u jedné firmy na dohoda o pracovní činnosti – malého rozsahu. Jenže ted není práce, ale smlouvu mám do konce roku. Je tedy bez problému pokud si udělám jednu nebo dvě smlouvy u různých zaměstnavatelů na Dohodu o provedení práce (výdělek do 10 000), či činnosti taktéž malého rozsahu?

Odpovědi
sesednizkola

Jo muzes mit brigad kolik chces, ale co pises…nebudes mit cas na ne ani nahodou, vic jak deset tisic si nikde na brigade nevydelas a jestli ano, pujde to na ukor skoly a vseho. Navic, to ze mas smluv vice nikdo nevi, nikam se to nehlasi.

ivzez

Brigád (DPP nebo DPČ) si můžete sjednat tolik, kolik jich stihnete vykonávat,
aniž by Vám to bránilo ve studiu nebo v práci pro ostatní zaměstnavatele.

Danit budete samozřejmě všechno. Základní slevu na poplatníka (v případě
vyššího příjmu i na studenta Vám uplatní ten zaměstnavatel, u kterého podepíšete prohlášení k dani z příjmu. Podepsat prohlášení lze vždy jen u jednoho.

Pokud budete mít několik zaměstnání souběžně,
budete muset po skončení roku podat daňové přiznání.

Pozor, na DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele
odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce.

________

Zdůrazňuji:

Danit budete příjmy ze všech zaměstnání/dohod.

Limit 10.000 Kč měsíčně se vztahuje k sociálnímu + zdravotnímu
pojištění, jež se z DPP s odměnou do 10.000 Kč neodvádí. Daň
zaměstnavatel musí strhnout a odvést i z DPP s odměnou do 10.000 Kč.