SteimlX

Kolik může být vevnitř „géček“?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/320169-pri-nehode-v-rychlosti-336-km-h-udelalo-auto-neuveritelnych-26-salt.html
respektive jestli se dá tak nějak nahrubo určit kolik při takovýchto nehodách působí G na řidiče…

Odpovědi
mosoj

Přetížení vzniká při zrychlování + G, nebo zpomalován -G. Vzhledem k tomu že nedošlo k náhlému zpomalení tak hodnoty G nebyly nijak vysoké. Ani odstředivé zrychlení nebylo veliké. Největší průšvih je když vozidlo narazí čelně do překážky . Pak nastává obrovské -G a většinou se utrhají vnitřní orgány v těle řidiče.