Ladislava197

Kolik musím zaplatit dan z nemovitosti,když jsem si koupila byt od děděčka za 1000000,ale tržní hodnota bytu je 2500000,

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,děděček mi prodal byt ktery má tržní cenu 2500000 a mě ho jako vnučce prodal za 1000000,tak bych chtěla vědět jakou částku musím zaplatit na dani z nemovitosti,moc děkuji za odpověd Lada

Odpovědi
anonym

Daň z nemovitosti vychází z velikosti bytu, místa (města nebo obce podle velikosti), kde se nachází, maximálně ještě bude zahrnuto dispoziční řešení bytu (přízemí, patro, podkroví). Tu budete platit Vy a měla byste si zajít na finanční úřad podat daňové přiznání.
Daň z převodu nemovitosti se netýká Vás, ale dědečka. Vždy se bere částka, která je vyšší. Zde je to 2,5 milionů korun. Jedná se o 4 % z této částky, čili 100000,– Kč. Tomuto se šlo vyhnout, kdyby Vám dědeček byt převedl jako „DAR“.
Ještě je na dědečkovi podat přiznání k dani z příjmu. Zde se pravděpodobně jedná o byt, který vlastnil déle než 4 roky, takže daň bude nulová.

marci1

Souhlasím s „očko“. Ve zdroji si můžete daň vypočítat.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/dan-z-prevodu-nemovitosti/250196-dan-z-prevodu-nemovitosti-2013-prehled-a-kalkulacka-a-prulomove-novinky-pro-rok-2014