Avatar uživatele
zaneta09

kolik mléčných dávek u batolat

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik by mělo mít 12 měsíční batole denně mléčných dávek? Děkuji Žaneta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Džanička

Já jsem dětem dávala mléko po roce života ve formě kakaa,pudinku,do­mácí termix,také do bramborové kaše,někdy do polévek apod.Ono jim to stačí,ale pokud nevíte,zeptejte se dětské lékařky.Také podle toho zda a jak dítě prospívá nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Mezi 1.- 2. rokem věku je MM již jen doplňkem výživy, poskytuje část mléčné dávky (většinou třetinu až polovinu, zbytek by měly tvořit jiné mléčné výrobky – sýry, jogurty, mléčné kaše, zakysané výrobky aj.). Stále velmi důležitou funkci ovšem MM hraje v posilování imunitního systému dítěte, když MM obsahuje obranné látky „šité“ přímo na míru konkrétnímu dítěti. I když dítě není kojeno často, ale již jen třeba 1–2× denně (což je dostatečný počet po roce věku), tak MM těchto obranných látek obsahuje dostatek, jsou v dávce mléka více koncentrovány, složení mléka se přizpůsobí potřebám dítěte a frekvenci jeho kojení a vše potřebné tedy dítě získá i v jediné dávce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Dávky mléčných pokrmů by měly být u dětí do 3 let nejméně 3 denně.
Pokud stále kojíte, záleží na tom, kolikrát denně a kolik dítko MM vypije. Každé vydatné kojení pak samozřejmě považujte za mléčnou dávku.
Pokud už nekojíte, pak je třeba ty 3 dávky dodržovat Pouze se dnes nedoporučuje samostatné kravské mléko, je třeba mléko dodávat v podobě jogurtu, tvarohu, kaší, ale od ukončeného 12. měsíce může být i součástí hotového pokrmu – třeba omáčky apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

ted jsem se vám dívala do své knížky o batolatech,je tam psané 3 až 5 krát denně včetně svého jídla -to jako sunar nebo mléko od vás

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jajape

já mám roční dítko a davám sunar jen před spaním a to 300ml, pak dávám lipánky, kakao, bramborovou kaši a vše co obsahuje mléko.k tomu samozřejmě také polévky a masozeleninové jí­dlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek