zaneta09

kolik mléčných dávek u batolat

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik by mělo mít 12 měsíční batole denně mléčných dávek? Děkuji Žaneta.

Nejlepší odpověď
Džanička

Já jsem dětem dávala mléko po roce života ve formě kakaa,pudinku,do­mácí termix,také do bramborové kaše,někdy do polévek apod.Ono jim to stačí,ale pokud nevíte,zeptejte se dětské lékařky.Také podle toho zda a jak dítě prospívá nebo ne.

Další odpovědi
kenyrts

Mezi 1.- 2. rokem věku je MM již jen doplňkem výživy, poskytuje část mléčné dávky (většinou třetinu až polovinu, zbytek by měly tvořit jiné mléčné výrobky – sýry, jogurty, mléčné kaše, zakysané výrobky aj.). Stále velmi důležitou funkci ovšem MM hraje v posilování imunitního systému dítěte, když MM obsahuje obranné látky „šité“ přímo na míru konkrétnímu dítěti. I když dítě není kojeno často, ale již jen třeba 1–2× denně (což je dostatečný počet po roce věku), tak MM těchto obranných látek obsahuje dostatek, jsou v dávce mléka více koncentrovány, složení mléka se přizpůsobí potřebám dítěte a frekvenci jeho kojení a vše potřebné tedy dítě získá i v jediné dávce

Nuk nuk

Dávky mléčných pokrmů by měly být u dětí do 3 let nejméně 3 denně.
Pokud stále kojíte, záleží na tom, kolikrát denně a kolik dítko MM vypije. Každé vydatné kojení pak samozřejmě považujte za mléčnou dávku.
Pokud už nekojíte, pak je třeba ty 3 dávky dodržovat Pouze se dnes nedoporučuje samostatné kravské mléko, je třeba mléko dodávat v podobě jogurtu, tvarohu, kaší, ale od ukončeného 12. měsíce může být i součástí hotového pokrmu – třeba omáčky apod.

panenka

ted jsem se vám dívala do své knížky o batolatech,je tam psané 3 až 5 krát denně včetně svého jídla -to jako sunar nebo mléko od vás

jajape

já mám roční dítko a davám sunar jen před spaním a to 300ml, pak dávám lipánky, kakao, bramborovou kaši a vše co obsahuje mléko.k tomu samozřejmě také polévky a masozeleninové jí­dlo.