Anette

Kolik minut/hodin denně dovolujete svým dětem,aby byli na počítači,popř. jak dlouho se smí dívat na televizi?

Nejlepší odpověď
www

Jediné ‚dítě‘ v mé domácnosti je kocour. Bohužel, ten si to ordinuje sám. Sotva odejdu nevím co a kdy si pouští. Přijdu domů a dělá, že chrápe 😁
Teď vážně. Dětem bych povoloval obojí v jejich pokoji za předpokladu, že budou venku za jinými aktivitami většinu času neomezeně.
Sektě tomu bude ale opačně, budou jen doma a bavit se hloupostmi (chat ap.) na PC
a u tv, zasáhnu podle konkrétní situace.
Názor
Doplňuji:
Edit: Pokud tomu bude ale opačně,..

Další odpovědi
Drap

Nemám pro dcery žádná omezení, je jim kolem třiceti a myslím, že by na mé dobré rady ndaly

Melkor

Záleží na tom, co na počítači dělají… ale jelikož většinou hrají hry ve kterých je násilí tak bych jim to úplně zakázal. Ovšem pokud jen vyhledávají zajímavé informace na internetu a nebo programují a podobně tak klidně 2 hodiny. Co se týče televize tak tu bych zakázal i pro dospělé (alespoň komerční TV). To na co se děti v televizi dívají je dost ovlivňuje, hlavně reklamy.

Jsemtady

Hele zakazat jim neco po.crm touzej, znamena jen to ze si to vynahradi pozdeji. To vim ze zkusenosti, ze kdyz jsem jako malej nemohl, tak pozdeji jak jsem odrostl jsem tam ja i sourozenci ztravili spoustu casu. Spis je lepsi dite primet aby ho bavilo neco jineho, sport, nebo nejakej jinej konicek atp.

Reezo

nesouhlasím s Melkorem.
Zákazy vedou pouze k tomu, že dítě bude hledat cestu, jak obejít zákaz.
Osobně si myslím, že nejškodlivější je televize a televizní vysílání. Jelikož tam je reklamní masírka. Pokud jde o počítač a hry, tak to spíš slouží k rozvoji dítěte. Násilí ve hrách nemá žádný vliv na psychyku dítěte.