Mili @

Kolik miliónů různých barevných odstínu dokáže rozlišit lidské oko?

odstínů…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Oko dokáže údajně rozlišit několik desítek milionů barev, jméno má přitom jen několik desítek z nich. Vedle „černobílých“ tyčinek obsahuje sítnice 3 druhy čípků – každý druh s jiným světlocitlivým pigmentem reaguje na jinou barvu (vlnovou délku světla).

Další odpovědi
Děda Louda

Prameny se rozcházejí, ale shodně odhadují kolem 10 milionů barevných odstínů. Roli hraje i jejich světlost, sytost a další vlivy jsou dány též fyziologicky. Řeč je, předpokládám, o zdravém lidském oku.