Kolik máte trestních bodů k řidičáku?!

Nechci malovat čerta na zeď,ale já zatím žádný odebraný bod.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Já taky ne nebo o ničem aspoň nevím!

Další odpovědi
dědapetr

Zatím žádný mě nesebrali a i bez pokut.

panenka

Já žádný

Jikra

Zatím jako dědapetr a doufám že to tak vydrží.
Vybouřenej jsem už dávno tak nyní jen tak v klídku a piánko.

anonym

Dnes už, zaplať pánbůh, opět plných 12 bodů, tedy čistý kredit.
Ale v bývalé firmě jsem se ocitl v prekérní situaci, kdy jsem jezdil s referentským autem, které požívali i další lidé.
Bylo to krátce po zavedení úsekových měření s kamerami. A po 3/4 roku přišlo předvolání na MP, kde z databáze postupně dohledali více než 6× většinou mírné překročení rychlosti na převážně 4 a víceproudých komunikacích městského okruhu a obchvatech bez městské zástavby.
Přestože pár přestupků bylo od jiných řidičů, nakonec mi tam nakumulovali zpětně 6
přestupků po 2 bodech, takže to vypadalo na roční odebrání ŘP.
Přitom se jednalo o pravidelné průběhy, kdy kolona v zácpě půl hodiny popojížděla, pak se to bčas uvolnilo a všichni se houfně rozjeli a jednotně lehce atakovali místní rychlostní omezení. Navíc mi policista odmítl vydat písemný seznam s uvedením míst a rychlostí přestupků.
Protože jsem ŘP potřeboval denně ke své práci, mírně jsem se orosil z představy co bude dál.
Při následném předvolání na magistrát na projednání přestupku, jsem se s onou referentkou domluvil o možnosti odvolání.
Napsal jsem na právní odbor Městské policie.
V této lhůtě dosud nenastala právní moc rozhodnutí, jen při dopravní kontrole strážník mrknul do databáze a sdělil, máte tam ještě probíhající řízení.
Cca po půl roce přišla odpověď, že právníci neshledali důvod k pochybení, takže odvoléní předávají k nadřízenému orgánu, což je Min. dopravy, odbor legislativy a správních řízení.
Po dalším půlroku mi konečně přišlo rozhřešení, že došlo k několika procesním pochybením, poslali mi složenkou zpět pokutu za 1000 Kč a vrátili plný počet bodů.
Od té doby si hlídám stav i při privátních jízdách a neměl jsem už žádný odebraný bod.
Letos konečně upravili bodové tabulky, ale přesto by měl být limit vyšší jako třeba v Německu, kde to mají za dlouhá léta už zoptimalizované.

Ella

zatím jsem bez pokuty a bez sebrání bodů… musím to zaťukat :)

Deli

Žádný.
Platila jsem jen jednou v životě 300,– za špatné parkování. A zrovna šla kolem moje maminka z obědu s kolegyněmi z práce! To byla ostuda 🙂

casey

Drive jsem delal ridice a po Praze rozvazel zbozi a obcas platil pokuty za parkovani, pasy, svetla… (kdyz clovek behem hodiny treba 10 vystupuje, tak to jinak nejde).
Ale po zavedeni bodoveho systemu jsem s tim prestal. To uz bych dnes neridil. A soukrome jezdim zname trasy (do prace, na chatu..) a vim, kde obcas cihaj. Tak zatim zadny a i bez pokut.