Avatar uživatele
anonym

Kolik máte trestních bodů k řidičáku?!

Nechci malovat čerta na zeď,ale já zatím žádný odebraný bod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? GM, Kerberus, hanny 2, Jikra, dědapetr, anonym před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Já taky ne nebo o ničem aspoň nevím!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Zatím žádný mě nesebrali a i bez pokut.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já žádný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Zatím jako dědapetr a doufám že to tak vydrží.
Vybouřenej jsem už dávno tak nyní jen tak v klídku a piánko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dnes už, zaplať pánbůh, opět plných 12 bodů, tedy čistý kredit.
Ale v bývalé firmě jsem se ocitl v prekérní situaci, kdy jsem jezdil s referentským autem, které požívali i další lidé.
Bylo to krátce po zavedení úsekových měření s kamerami. A po 3/4 roku přišlo předvolání na MP, kde z databáze postupně dohledali více než 6× většinou mírné překročení rychlosti na převážně 4 a víceproudých komunikacích městského okruhu a obchvatech bez městské zástavby.
Přestože pár přestupků bylo od jiných řidičů, nakonec mi tam nakumulovali zpětně 6
přestupků po 2 bodech, takže to vypadalo na roční odebrání ŘP.
Přitom se jednalo o pravidelné průběhy, kdy kolona v zácpě půl hodiny popojížděla, pak se to bčas uvolnilo a všichni se houfně rozjeli a jednotně lehce atakovali místní rychlostní omezení. Navíc mi policista odmítl vydat písemný seznam s uvedením míst a rychlostí přestupků.
Protože jsem ŘP potřeboval denně ke své práci, mírně jsem se orosil z představy co bude dál.
Při následném předvolání na magistrát na projednání přestupku, jsem se s onou referentkou domluvil o možnosti odvolání.
Napsal jsem na právní odbor Městské policie.
V této lhůtě dosud nenastala právní moc rozhodnutí, jen při dopravní kontrole strážník mrknul do databáze a sdělil, máte tam ještě probíhající řízení.
Cca po půl roce přišla odpověď, že právníci neshledali důvod k pochybení, takže odvoléní předávají k nadřízenému orgánu, což je Min. dopravy, odbor legislativy a správních řízení.
Po dalším půlroku mi konečně přišlo rozhřešení, že došlo k několika procesním pochybením, poslali mi složenkou zpět pokutu za 1000 Kč a vrátili plný počet bodů.
Od té doby si hlídám stav i při privátních jízdách a neměl jsem už žádný odebraný bod.
Letos konečně upravili bodové tabulky, ale přesto by měl být limit vyšší jako třeba v Německu, kde to mají za dlouhá léta už zoptimalizované.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

zatím jsem bez pokuty a bez sebrání bodů… musím to zaťukat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Žádný.
Platila jsem jen jednou v životě 300,– za špatné parkování. A zrovna šla kolem moje maminka z obědu s kolegyněmi z práce! To byla ostuda 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Drive jsem delal ridice a po Praze rozvazel zbozi a obcas platil pokuty za parkovani, pasy, svetla… (kdyz clovek behem hodiny treba 10 vystupuje, tak to jinak nejde).
Ale po zavedeni bodoveho systemu jsem s tim prestal. To uz bych dnes neridil. A soukrome jezdim zname trasy (do prace, na chatu..) a vim, kde obcas cihaj. Tak zatim zadny a i bez pokut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek