Kolik máme otců (Otec vlasi, Otec národa…)?

Otec vlasti = Karel IV.
Otec národa = Fr. Palacký

Nejlepší odpověď
annas

Počet otců, se určitě nedá spočítat. Záleži na pohledu, na historii, kldo a v jakém smyslu se může za otce brát.

Otec manželský i nemanželský, otec – majitel mlýna, (Babička;, doživotní titul členům duchovních řádů – otec Bonaventura; Bůh otec = otec nebeský, věčný ote;, Descartes, otec filosofie; Herodot, otec dějepisu; jazyk otc;ů; dědictví našich otců,(zachovej nám, Pane).

Určitě se najdou i další.

Z ,liuteratury: a PSJC
Otec Homér, otec Radecký, Hanuš, mistr a otec orloje, Hugo, otec franc.ouzského romantismu, Svatý otec – původně poustevník (Životy svatých otců),

Další odpovědi
anonym

Svatý Otec

anonym

…vlastní otec…
Byť, možná, vlastně nevíme, kdo to je…
:D

Stingo

otec ponocování – Tomáš Alva Edison (vymyslel žárovku)

Rocker

Já mám jednoho.

marci1

Otec Goriot.

zjentek

protože můj názor na ženy je všeobecně známej, prohlašuji, že jsme syny tisíce otců :o

Mc Merkurion

vzhledem k tomu,že každýnu faráři říkaj otče,tak to asi nespočítáš…
Doplňuji:
..jo a zapomněl jsem na toho hlavního:
praotce Čecha