Miroslavst

Kolik mám peněz k dnešnímu dni?

Kdysi jsem slyšel hádanku: Když bylo Karlu IV. 18 tak ti uložil na vkladní knížku 1,–Kč. Ta je úročena 4% ročně a to tak, že se počítá úrok z úroku. 1.rok 1×4%
2. rok 1,04×4%
Kolik tedy mám letos na vkladní knížce?
Nebere se žádná změna měny, inflace apod.
Doplňuji:
Právě že se ptám na to kolik by tam letos bylo peněz, protože při úroku 4% a tolika letech by byla z jedné koruny pěkná částka. Karel IV. se narodil 1316 a v roce 1334 (mu bylo 18) uložil 1,–Kč
Vroce 1335 bylo na knížce 1,04 v roce 1336 tam bylo 1,08 v roce 1337 tam bylo 1,12 … kolik by tam bylo v roce 2010? Jde o vzorec výpočtu, jelikož vynásobit jen 676 léty nejde protože se počítá úrok z úroku.
Takže otázka je položena jasně-to pro chucky.

Nejlepší odpověď
machmilan

Zhruba mi vyšlo 314 415 557 199,79.-

Další odpovědi
standa

327 miliard

…tento ryze teoretický příklad jsem zadal do kalkulačky (viz zdroj)

1 Kč – počáteční vklad
0 – měsíční vklad
4 – roční úrok.sazba
676 – délka spoření v letech
ROK – perioda úročení

Zdroj: http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/kolik-vam-vynese-vkladni-knizka/

chucky

To by jsi nám musel napsat, kolik máš Ty na knížce a né vklad na knížku Karela IV. Pochybuji, že ten by dal vklad 1Kč…:)